Biblijne proroctwa

Miejsce gdzie nauka i duchowość stają się jednym.
Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 01:23

Kocur pisze:Mięso też można jeść tylko nie powinno być tych hodowli a jedynie polowania.


Zajebiste usprawiedliwienie, to na ludzi też można polować aby ich wpierdalać co głodomorku?

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Kocur » 13 sierpnia 2014, o 01:39

Znów masz wszystko albo nic. Na ludzi nie można, na zwierzęta tak bo to wynika z naszej natury. Na tym właśnie polega wolność i posiadanie własnej moralności, która nie jest zero jedynkowa tylko wypośrodkowana.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 11:49

Kocur pisze:Na ludzi nie można, na zwierzęta tak bo to wynika z naszej natury. Na tym właśnie polega wolność i posiadanie własnej moralności, która nie jest zero jedynkowa tylko wypośrodkowana.


Wynika z tego że ludzie tak myślą to nie jest k***a natura, a nawet jeżeli tylko tym jest to kwiat jej w dupę.
Poza tym jakbyś nie słyszał naturę można zmienić.

Wolność nie polega na wpierdalaniu swoich braci.
A co do moralności to racja, każdy może mieć własną i niektórzy mają taką że żrą innych ludzi i dla nich to w porządku.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Kocur » 13 sierpnia 2014, o 12:27

Nie uważam kury i świni za swoich braci, sorry ale przynależę do innego gatunku. I chyba nie myślisz, że urodziłem się po to żeby sobie wszystkiego odmawiać i żyć tylko po to żeby przeżyć.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 15:06

Kocur pisze:Nie uważam kury i świni za swoich braci


Tu nie chodzi za kogo ich uważasz tu chodzi o to że zabijanie innych żywych stworzeń jest złe.
Zabijać można w samoobronie, zabijanie dla pozyskania żarcia to morderstwo głodomorku.



Kocur pisze:sorry ale przynależę do innego gatunku. I chyba nie myślisz, że urodziłem się po to żeby sobie wszystkiego odmawiać i żyć tylko po to żeby przeżyć.


Gatunek to wymysł ludzki, ty wyglądasz po prostu inaczej niż świnia czy kura, różnisz się wyglądem.
Coś takiego jak gatunek w przyrodzie nie występuje, tylko w ludzkich umysłach.

Nie wiesz po co się urodziłeś (a może i wiesz, może sam sobie zaplanowałeś przyjście na świat twoja sprawa), ale odmówić sobie mordowania i jedzenia zwłok to chyba żadne wielkie wyrzeczenie prawda? A co do życia dla przeżycia to masło maślane bo żeby żyć musisz przeżyć, poza tym nie można zginąć (w sensie my, nie nasze ciało).

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Kocur » 13 sierpnia 2014, o 15:17

Nie jest złe. Dobro i zło to abstrakcyjne subiektywnie postrzegane wartości.

Gatunek istnieje w ludzkich umysłach bo te ludzkie umysły zaobserwowały różnice między gatunkami i tak to nazwały.

PPRAWWDA pisze:Nie wiesz po co się urodziłeś (a może i wiesz, może sam sobie zaplanowałeś przyjście na świat twoja sprawa),



Tak, nakreśliłem to na kartce ołówkiem po kokainie. Pomyślałem sobie wtedy "a przyjdę sobie na świat, tak widzę ten plan".

PPRAWWDA pisze:poza tym nie można zginąć



Można i mi się nawet zdarzyło tak, że zginąłem ale potem się znalazłem :D Jeśli mówisz o śmierci to też można tylko umysł tworzy iluzję na ten temat.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 16:00

Kocur pisze:Nie jest złe. Dobro i zło to abstrakcyjne subiektywnie postrzegane wartości.

Gatunek istnieje w ludzkich umysłach bo te ludzkie umysły zaobserwowały różnice między gatunkami.


I tym sie wlasnie rozni religijny fanatyzm od inteligencji.
Inteligenty czlowiek czuje, i wie ze nie wolno zabijac i jesc innych zywych stworzen.

Czlowiek ktory jest zmanipulowany jest w stanie wiedziec ze moze wpierdalac swoich braci bo przeciez nie umieja mowic wiec nie wyrazaja sprzeciwu.

A to czy ludzie sa zmanipulowani religia, nauka czy spoleczenstwem nie ma najmniejszego znaczenia.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Kocur » 13 sierpnia 2014, o 16:08

To Ty teraz próbujesz udowodnić fanatyczny pogląd i wmawiasz, że to prawda. Wolno zabijać inne stworzenia, np zabijam komary i muchy. Dzięki inteligencji wiem, że jedzenie mięsa jest niezbędne mojemu organizmowi i że żaden bóg nie ukarze mnie za to, że to jem. A fanatyzm nakazuje ludziom bać się i stawiać na równi ze sobą gatunki stojące niżej na drabinie żywienia. To może roślin też nie jedz bo żyją? Dieta wegańska powoduje spustoszenie w organizmie ale Twój wybór, masz inteligencję od tego.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 17:08

Kocur pisze:Wolno zabijać inne stworzenia, np zabijam komary i muchy.


Lepiej zabijać szybko aby zaoszczędzić im cierpienia.
Poza tym zabijanie w samoobronie gdy komar cię gryzie to co innego niż zabicie dla pokarmu.
A zabicie muchy za to że tylko na tobie siada to też idiotyzm, muchy domowe nie gryzą.


Kocur pisze:Dzięki inteligencji wiem, że jedzenie mięsa jest niezbędne mojemu organizmowi


Też mi inteligencja :lol: :lol:
No ale może dla ciebie to słowo tyle znaczy :-|
W końcu skoro ludzie od wieków jedzą mięso to nie może w tym być nic złego co?
Ech, je**** owczy pęd który dotyka tą planetę


i że żaden bóg nie ukarze mnie za to, że to jem.[/quote]

A czy wy ssaki naczelne musicie tłumaczyć się wszędzie bogiem? I co z tego że nikt cię nie ukarze, to znaczy że można zabijać bo to społecznie akceptowalne?

Kocur pisze: A fanatyzm nakazuje ludziom bać się i stawiać na równi ze sobą gatunki stojące niżej na drabinie żywienia.


Hahaha, to sobie człowiek (zwierz) wymyślił że jest drabinka żywienia i człowiek jest lepszy od innych bo ma dominującą rolę.
To postawa debila który myśli na zasadzie jestem lepszy bo mogę ci(ę) wpierdolić, jestem lepszy bo jestem silniejszy.
Ciekawe czy gdyby pokazał się inny "gatunek" silniejszy od naszego i posługujący się argumentami że wobec niego jesteśmy niżej i że skoro my jemy inne zwierzęta to on tak samo będzie traktował nas (w roli pokarmu i dawcy surowców) to czy tacy jak ty by protestowali?

Kocur pisze:To może roślin też nie jedz bo żyją? Dieta wegańska powoduje spustoszenie w organizmie ale Twój wybór, masz inteligencję od tego.


Mam nadzieję że rośliny nie mają świadomości, jeżeli mają a ja je jem to jest mi przykro i dążę do tego aby się oduzależnić od nich.

Mam inteligencję która podpowiada mi że moralność jest ważniejsza od spustoszenia (a to ci k***a ciekawe, ale pomijam) w organiźmie.
Spustoszenie powoduje mięcho które wcinasz.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Kocur » 13 sierpnia 2014, o 17:29

Dobra pisanie takich bzdur nie spowoduje, że staną się one prawdą. Tak działa natura. Bakterie i wirusy nie pytają Cię czy mogą zaatakować. Inteligentniejszy i silniejszy przetrwa a słabszy wyginie - to jest standardowa zasada.

PPRAWWDA pisze:Ciekawe czy gdyby pokazał się inny "gatunek" silniejszy od naszego i posługujący się argumentami że wobec niego jesteśmy niżej i że skoro my jemy inne zwierzęta to on tak samo będzie traktował nas (w roli pokarmu i dawcy surowców) to czy tacy jak ty by protestowali?



Pewnie, że tak bo nikt nie chce być zjedzony, ale co z tego? O mnie nikt się nie troszczy, nikt nie zastanawia się nad tym czy jest mi dobrze. Urodziliśmy się w miejscu gdzie walczysz żeby przetrwać a moralność dotyczy istot świadomych a nie zwierząt.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 17:34

Kocur pisze:Pewnie, że tak bo nikt nie chce być zjedzony, ale co z tego? O mnie nikt się nie troszczy, nikt nie zastanawia się nad tym czy jest mi dobrze. Urodziliśmy się w miejscu gdzie walczysz żeby przetrwać a moralność dotyczy istot świadomych a nie zwierząt.


Zwierzęta są świadome.
Następnym razem jak będziesz wpierdalał schaboszczaka to pomyśl że to mógł być twój wujek lub ciotka.
Smacznego.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Kocur » 13 sierpnia 2014, o 19:00

Co za demagogia :P Zakładamy, że jakiś rodzaj świadomości mają ale takie są zasady natury. Zwierzęta też zjadają zwierzęta i tak to działa. Człowiek jest niby wszystkożerny ale jego organizm jest bardziej przystosowany do jedzenia mięsa niż roślin. Poza tym ja nie zabijam tylko jem już kupione. Za niemoralne uważam tworzenie hodowli do zabijania a polowania są jak najbardziej na propsie :) Podobnie jest z tymi innymi wyższymi od nas gatunkami. Jeśli by takie przyszły i zabijały sobie człowieka bo żywią się ludźmi i wybieraliby wśród tych nieszczęśliwych to ok ale gdyby hodowali nas i zamykali w klatkach albo robili losowe obławy jak gestapo to wtedy bardzo źle i niemoralnie. Ty znów widzisz dualizm - wszystko albo nic i porównujesz schabowego do człowieka.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 19:20

Kocur pisze:eśli by takie przyszły i zabijały sobie człowieka bo żywią się ludźmi i wybieraliby wśród tych nieszczęśliwych to ok


Skisłem z twojej moralności :lol: :lol: :lol: :lol:

Ech, koteczek koteczek

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Kocur » 13 sierpnia 2014, o 20:31

Twoja moralność jest lepsza - "rezygnuj z przyjemności bo to niemoralne". Ja jednak podziękuję i nie będę wyrzekał się siebie ani swoich przyjemności i zdrowia. Jestem za chudy, muszę jeść mięso a warzywa mi nie wchodzą, po prostu ich nie lubię.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Biblijne proroctwa

Postautor: Niewinny » 13 sierpnia 2014, o 21:07

Kocur pisze:Twoja moralność jest lepsza - "rezygnuj z przyjemności bo to niemoralne". Ja jednak podziękuję i nie będę wyrzekał się siebie ani swoich przyjemności i zdrowia. Jestem za chudy, muszę jeść mięso a warzywa mi nie wchodzą, po prostu ich nie lubię.


Mylisz się chłopcze.
Moja moralność to "Rezygnuję z niemoralnych przyjemności", a tych jest naprawdę niewiele.
Jedz mięsko, i dalej wierz że ono ci służy xDDDDD
Twojemu organizmowi może i służy ale nie oszukasz siebie i gdzieś tam w duszyczce wiesz że wtrężalasz truchło drugiego człowieka który ma po prostu zwierzęcą formę.

Zebyś miał kiedyś mięsnego tripa, najlepiej przez parę godzin


Wróć do „Nauka i Duchowość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość