Szkodliwe nauki - wykaz

Miejsce gdzie nauka i duchowość stają się jednym.
Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 28 lipca 2014, o 17:38

Po natrafieniu na pewną stronę stwierdziłem, że warto zrobić taki kącik przestróg przed tym co uważamy za szkodliwe. Może dzięki temu ktoś nie ugrzęźnie w bagnie.

Na pierwszy ogień ta stronka:
http://mistykabb.wordpress.com/

Z pełnym przekonaniem podają tu szkodliwe teorie, które pachną psychomanipulacją a są tak naprawdę tworami złych stron astrala.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Prometeusz » 28 lipca 2014, o 18:26

Za długo by wymieniać :lol: Trzeba mieć po prostu łeb na karku.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 00:22

Niestety te teorie to psychomanipulacja więc lepiej to wykazywać bo zarażają się tym kolejni ludzie.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 29 lipca 2014, o 02:27

Nie wiem co szkodliwego w tej stronie.

Szkodliwe nauki to są w szkole, już nawet nie chodzi że wszystko co w szkole jest kłamstwem ale sama idea przymusowej edukacji skazuje ten wynalazek na porażkę.

Uczą lemingów że 1+1=2 a ludzie w to wierzą, ech żałuję że nie odkryłem tego jeszcze za czasów młodości jak chodziłem do szkoły.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 02:32

PPRAWWDA pisze:Nie wiem co szkodliwego w tej stronie.



Wmawianie ludziom, że są manipulowani i mają słuchać jakichś przekazów tych ludzi - oczyszczają się z czegoś i automatycznie stają się nieczyści. To największe przeciwieństwo duchowości i największa przeszkoda przed przebudzeniem.

W szkole też są prawie same kłamstwa ale akurat przykład matematyczny Ci nie wyszedł :P Matematyka to królowa nauk, poza tym ważna jest fizyka, języki, gramatyka itp. Nie wrzucaj całej szkoły do jednego worka. Lemingi to wierzą w to czego uczą na historii a obecnie jak zdać maturę pod klucz czyli mówi się im jak mają coś interpretować zastępując tym samym ich intuicję jakimśwyuczonym wzorcem. Tak samo robi religia i tego typu strony a to co tam opisują to jest chyba już najgorsze co może być. Teorie o reptilianach, o kontroli umysłu to właśnie kontrola umysłu - sprytne, nie powiem ale warto takie coś wytykać.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 29 lipca 2014, o 02:40

Kocur pisze:Wmawianie ludziom, że są manipulowani i mają słuchać jakichś przekazów tych ludzi - oczyszczają się z czegoś i automatycznie stają się nieczyści. To największe przeciwieństwo duchowości i największa przeszkoda przed przebudzeniem.


:lol:
Ale nie musisz tego czytać, nikt cię nie zmusza możesz przeczytać i wierzyć bądź nie wierzyć gdzie tu szkodliwość, każdy ma własny rozum.

Kocur pisze:W szkole też są prawie same kłamstwa ale akurat przykład matematyczny Ci nie wyszedł :P Matematyka to królowa nauk, poza tym ważna jest fizyka, języki, gramatyka itp. Nie wrzucaj całej szkoły do jednego worka. Lemingi to wierzą w to czego uczą na historii a obecnie jak zdać maturę pod klucz czyli mówi się im jak mają coś interpretować zastępując tym samym ich intuicję jakimśwyuczonym wzorcem. Tak samo robi religia i tego typu strony a to co tam opisują to jest chyba już najgorsze co może być. Teorie o reptilianach, o kontroli umysłu to właśnie kontrola umysłu - sprytne, nie powiem ale warto takie coś wytykać.


Akurat wyszedł i to bardzo dobrze, to bardzo dobitny przykład pokazujący jak łatwo ludzie dają się zrobić w konia.

Jeżeli myślisz że 1+1=2 to proszę wytłumacz mi dlaczego tak jest, zresztą nawet gdyby tak było że 1+1=2 to i tak nie można nauczać tego pod przymusem a u nas edukacja jest przymusowa.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 02:56

PPRAWWDA pisze:Ale nie musisz tego czytać, nikt cię nie zmusza możesz przeczytać i wierzyć bądź nie wierzyć gdzie tu szkodliwość, każdy ma własny rozum.



Szkodliwość jest w tym, że ludzie zagubieni trafiają na takie strony i wpadają z deszczu pod rynnę. Równie dobrze jak ktoś zabija to możesz powiedzieć, że to nie Twój interes bo Ty masz broń i Cię nikt nie zabije. Duchowa postawa to to nie jest.

PPRAWWDA pisze:
Akurat wyszedł i to bardzo dobrze, to bardzo dobitny przykład pokazujący jak łatwo ludzie dają się zrobić w konia.

Jeżeli myślisz że 1+1=2 to proszę wytłumacz mi dlaczego tak jest, zresztą nawet gdyby tak było że 1+1=2 to i tak nie można nauczać tego pod przymusem a u nas edukacja jest przymusowa.



A proszę Cię bardzo:
http://www.gandalf.com.pl/p-k/matematyk ... odstawowa/ :stuk

Co do przymusu się zgadzam ale to rozmowa na inny temat, bardziej polityczny niż duchowy.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 29 lipca 2014, o 03:04

Kocur pisze:Szkodliwość jest w tym, że ludzie zagubieni trafiają na takie strony i wpadają z deszczu pod rynnę.


A co jeśli tamten gość od spisków ma rację?
Przecież mu nie udowodnisz że nie ma 8-)

PPRAWWDA pisze:A proszę Cię bardzo:
http://www.gandalf.com.pl/p-k/matematyk ... odstawowa/ :stuk


Proszę cię o wytłumaczenie czemu twoim zdaniem 1+1=2 a ty mi dajesz link do księgarni internetowej, marny z ciebie tłumacz :roll:

PPRAWWDA pisze:Co do przymusu się zgadzam ale to rozmowa na inny temat, bardziej polityczny niż duchowy.


Hahahaha, no nie sądzę.
Duchowość zawiera się wszędzie nie zrobisz tak że rozmawiając na temat A odrzucasz duchowosc bo to temat B albo inaczej mozesz tak zrobic ale to wtedy pokazuje ze traktujesz ja niepowaznie.
Duchowosc to wolnosc a nie siedzenie po turecku i medytowanie, dla ciebie wolnosc to temat polityczny? Oj chlopaku...

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 03:20

PPRAWWDA pisze:A co jeśli tamten gość od spisków ma rację?
Przecież mu nie udowodnisz że nie ma 8-)


To on stawia tezę i ok. Ale jeśli mówi, że to prawda to na nim spoczywa odpowiedzialność udowodnienia tego innym. Jeśli nie to jest oszustem bo pisze bloga, w którym przedstawia rzekomą prawdę. Z tego samego powodu uważam, że religia jest zagrożeniem (zauważ, że mówi się o wierze a przedstawia się jak prawdę, ot manipulacja). Wolność słowa jest dziś mylona z manipulowaniem opinią.

PPRAWWDA pisze:
Proszę cię o wytłumaczenie czemu twoim zdaniem 1+1=2 a ty mi dajesz link do księgarni internetowej, marny z ciebie tłumacz :roll:


Ponieważ jeśli weźmiesz jedną zapalniczkę i położysz obok niej drugą zapalniczkę to będziesz miał dwie zapalniczki. A jeśli dodasz kolejną to będziesz miał 3. Matematyka opisuje liczbami te procesy, które ludzie wykonują w głowie podświadomie, same liczby są tylko umowne ale zasady się widzi, mierzy itd. Podważając taką oczywistość jak 1+1=2 możesz podważyć to, że w ogóle istniejesz. Może miałeś jedno życie, umarłeś i teraz masz tylko iluzję bo odtwarzane są przed Tobą wspomnienia z tamtego życia? Może jest tylko to jedno życie odtwarzane Tobie non stop po śmierci i to samo ze wszystkimi ludźmi, spotykamy się tu i teraz i mamy za zadanie naprawić to co wtedy zepsuliśmy. Może właśnie tym jest karma? Można powiedzieć, że są jakieś krokodyle w ciałach subtelnych http://www.swiatducha.wordpress.com i też powstaje kolejna teoria oparta na lustrach i błędnym kole. Wszystko ok jeśli nie traktujemy tego na serio tylko jako hipotezę, fantastykę naukową itp ale jeśli ktoś głoszący takie teorie staje się autorytetem jak w pewnych kręgach pan o nazwisku narządu pszczoły to już bardzo źle. Bo ludzie biorą takie coś za prawdę. Biorą za prawdę to co mówią im w TV, to co piszą w necie. Szukają "prawdy" która nie istnieje i po drodze łykają pełno nieprawdy. Stare dusze są już tym bardzo zmęczone, często rozkminiają teorie, które są totalnie niepotrzebne. Oświecenie to naturalny nasz stan i wyrywamy się z niego myśląc o takich głupotach, które tworzy po prostu bardzo inteligentny umysł . Zamiast wyzwolić się z iluzji inteligencja i sprytnie napisane treści pcha człowieka w kolejną większą i gorszą iluzję. Te iluzje tworzą mistrzowie duchowi piszący prawdę objawioną, którą na dodatek każdy może sprawdzić w astralu - i tam widzi wszystkie egregory, które ludzie są w stanie sobie wyobrazić i archetypy działające na nasz gadzi mózg.

Teraz jesteś oświecony. Czytając takie coś i wierząc w to oddalasz się od oświecenia dalej niż jakiś gangster z mafii, który zabija wrogów i kocha rodzinę.

Takie teorie to taki duchowy gender. Mówisz komuś, że może nie jest hetero tylko homo i skąd wie skoro nie sprawdzał. Taki ktoś może mieć zaburzony spokój i zamiast powiedzieć "spadaj" zaczyna chcieć sprawdzić czy to co mówią inni na jego temat jest prawdą. Tak samo z duchowością. Czujesz się dobrze i ktoś Ci mówi, że manipulują Tobą Reptilianie i odpowiadasz za całe zło bo nie przejmujesz się głodem w Afryce i wojnami. I mówi Ci się żebyś się pozbył pragnień i ego czyli wyrzekł się siebie i człowieczeństwa. Polityka gender i lewicy wmawia żebyś się wyrzekł płci, zmieniał to na co nie masz wpływu zamiast zaakceptować. Człowiek wchodzi w interes Boga i wtedy przegrywa - Bóg burzy wierzę Babel każdemu z tych ludzi indywidualnie. To wg symboliki biblijnej a wg Transerfingu Zelanda tak działają siły równoważące. Każdy powinien żyć z pokorą spełniając swoje pragnienia, akceptując i kochając siebie i innych, słuchając swojej intuicji bo w nas jest Bóg. A szatan pomieszał języki czyli wprowadził właśnie takie teorie, media dla pieniędzy kłamią, przez pieniądze ten świat wygląda tak jak teraz.

W ten sposób faktycznie polityka łączy się z duchowością ale walczysz tu tylko ze sobą samym i z nikim innym więcej. Ci ludzie odwracają duchowość więc należy im się nagana i najlepiej gdyby prawnie takie coś było zabronione jako sekciarstwo ale wtedy też musieliby zlikwidować katolicyzm.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 29 lipca 2014, o 03:27

[/quote]
Kocur pisze:To on stawia tezę i ok. Ale jeśli mówi, że to prawda to na nim spoczywa odpowiedzialność udowodnienia tego innym. Jeśli nie to jest oszustem bo pisze bloga, w którym przedstawia rzekomą prawdę. Z tego samego powodu uważam, że religia jest zagrożeniem (zauważ, że mówi się o wierze a przedstawia się jak prawdę, ot manipulacja). Wolność słowa jest dziś mylona z manipulowaniem opinią.


Jak mozna cokolwiek udowodnic to niemozliwe.
A jezeli uwazasz ze mozliwe to prosze podaj przyklad.


PPRAWWDA pisze:Ponieważ jeśli weźmiesz jedną zapalniczkę i położysz obok niej drugą zapalniczkę to będziesz miał dwie zapalniczki. A jeśli dodasz kolejną to będziesz miał 3. Matematyka opisuje liczbami te procesy, które ludzie wykonują w głowie podświadomie, same liczby są tylko umowne ale zasady się widzi, mierzy itd.


Bedziesz mial dwie zapalniczki zgoda, ale co to ma do tego ze 1+1=2?
Czemu laczysz jedno z drugim?
Matematyka kwiat wie co robi ale na pewno to nie jest tak ze ludzie maja w glowie te procesy, bo ja np. nie mam a jestem czlowiekiem.


PPRAWWDA pisze:Podważając taką oczywistość jak 1+1=2 możesz podważyć to, że w ogóle istniejesz.


Dla ciebie to oczywistosc dla mnie oczywiste klamstwo, zycie.

A ja nie istnieje tylko zyje.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 03:38

PPRAWWDA pisze:Jak mozna cokolwiek udowodnic to niemozliwe.
A jezeli uwazasz ze mozliwe to prosze podaj przyklad.



Np udowodniłem Ci, że 1+1=2 chociaż oczywistości akurat nie potrzeba udowadniać. Są dowody historyczne, dowody sądowe itd. Mogę Ci udowodnić, że umiem strzelić gola z woleja w okienko stojąc obok Ciebie i strzelając w ten sposób itd. Natomiast nie ma dowodów religijnych bo mówimy o wierze. Ale to tylko sprytna a manipulacja bo właśnie człowiek, który w to uwierzy staje się zniewolony i zmanipulowany. Wierzyć możemy tylko sobie i swojej intuicji (a więc i tym komu chcemy wierzyć i znamy ich na tyle dobrze, że są dla nas godni tego)

PPRAWWDA pisze:Bedziesz mial dwie zapalniczki zgoda, ale co to ma do tego ze 1+1=2?
Czemu laczysz jedno z drugim?

Bo matematyka jest teoretyczna i sprawdza się w praktyce - jest tylko takim wzorem, kodem umysłu płynącym z natury. Łączenie tego jest oczywiste bo matematyka opisuje taką sytuację jak ta z zapalniczkami i właśnie po to została wymyślona. To człowiek wymyślił matematykę żeby opisać rzeczywistość a już wcześniej natura kierowała się tymi zasadami tylko bez opisu. Matematyka to opis.

PPRAWWDA pisze:Matematyka kwiat wie co robi ale na pewno to nie jest tak ze ludzie maja w glowie te procesy, bo ja np. nie mam a jestem czlowiekiem.


Masz.

PPRAWWDA pisze:Dla ciebie to oczywistosc dla mnie oczywiste klamstwo, zycie.

A ja nie istnieje tylko zyje.


Musisz istnieć żeby żyć.

Mam wrażenie, że oduczasz się tego czego nauczyłeś się żeby funkcjonować w społeczeństwie. Pozbywać powinniśmy się wzorców a nie wiedzy i znajomości zasad działania. A najważniejsza jest miłość więc rób tak żeby kochać i żyć z innymi dla siebie i dla innych. Ale kto nie kocha siebie nie może też kochać innych. Dlatego zamiast analizować w umyśle zapytaj się siebie po co to robisz. Czy nie z poszukiwania miłości? A miłość jest tu i teraz :) To jest przebudzenie. Ty piszesz chyba o czymś zupełnie odwrotnym więc się nie zrozumiemy.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Prometeusz » 29 lipca 2014, o 16:02

Mi osobiście nie podoba się stronka http://wolnaplaneta.pl/

Chociaż z drugiej strony nie wiem czy wklejanie linków nie będzie to raczej darmową reklamą dla tych stron, niż czymś co co kogoś zniechęci. ;-)

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 16:23

Myślę raczej, że ktoś zagubiony tutaj zobaczy przestrogę a trafiając tylko i wyłącznie na taką stronkę może wpaść w to po uszy.

Z tymi: http://mistykabb.wordpress.com/ próbowałem dyskutować ale sprowadzili dyskusję do poziomu rynsztoka, wzięli mnie za jakiegoś innego kolesia, który już tam wcześniej coś pisał. Trzeba gdzieś zgłaszać takie strony bo to łamanie prawa i psychomanipulacja. Nawet jeśli prowadzą je ludzie chorzy psychicznie i robią to nieświadomie to tym gorzej bo nie biorą za to pieniędzy co stwarza pozór, że mówią prawdę.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 29 lipca 2014, o 16:23

Kocur pisze:Np udowodniłem Ci, że 1+1=2 chociaż oczywistości akurat nie potrzeba udowadniać. Są dowody historyczne, dowody sądowe itd. Mogę Ci udowodnić, że umiem strzelić gola z woleja w okienko stojąc obok Ciebie i strzelając w ten sposób itd. Natomiast nie ma dowodów religijnych bo mówimy o wierze. Ale to tylko sprytna a manipulacja bo właśnie człowiek, który w to uwierzy staje się zniewolony i zmanipulowany. Wierzyć możemy tylko sobie i swojej intuicji (a więc i tym komu chcemy wierzyć i znamy ich na tyle dobrze, że są dla nas godni tego)


Gdzie mi udowodniłeś? Jeżeli uważasz to z zapalniczkami za dowód to trudno, w każdym razie dla mnie to żaden dowód.

A czym się różni wiedza od wiary? Wiara jest więcej warta.
Nic nie jest obiektywne.



PPRAWWDA pisze:Bo matematyka jest teoretyczna i sprawdza się w praktyce - jest tylko takim wzorem, kodem umysłu płynącym z natury. Łączenie tego jest oczywiste bo matematyka opisuje taką sytuację jak ta z zapalniczkami i właśnie po to została wymyślona. To człowiek wymyślił matematykę żeby opisać rzeczywistość a już wcześniej natura kierowała się tymi zasadami tylko bez opisu. Matematyka to opis.


Skąd wiesz że się sprawdza? Człowiek wymyślił matematykę, to oczywiste ale czym kieruje się natura i czym ta natura w ogóle jest nie wiem, ale skoro piszesz że kieruje się tymi zasadami to może mi wytłumaczysz czym jest natura bo widocznie to wiesz.



PPRAWWDA pisze:Masz


:lol: :lol: :lol:
Bo ty wiesz najlepiej co mam a czego nie mam ziomex.


PPRAWWDA pisze:Musisz istnieć żeby żyć.


Tak tylko napisałem, nie wiem czym się różni istnienie od życia :lol: :lol:

PPRAWWDA pisze:Mam wrażenie, że oduczasz się tego czego nauczyłeś się żeby funkcjonować w społeczeństwie. Pozbywać powinniśmy się wzorców a nie wiedzy i znajomości zasad działania. A najważniejsza jest miłość więc rób tak żeby kochać i żyć z innymi dla siebie i dla innych. Ale kto nie kocha siebie nie może też kochać innych. Dlatego zamiast analizować w umyśle zapytaj się siebie po co to robisz. Czy nie z poszukiwania miłości? A miłość jest tu i teraz :) To jest przebudzenie. Ty piszesz chyba o czymś zupełnie odwrotnym więc się nie zrozumiemy.


Bo nie potrzebuję tych bzdur które wciska nam społeczeństwo.
Pozbywać się wzorców a czym one są jak nie wiedzą i znajomością zasad działania?

Co do miłości się nie wypowiem, miłość dla każdego może być czym innym.

Kocur pisze: Trzeba gdzieś zgłaszać takie strony bo to łamanie prawa


:lol: :lol: :lol: :lol:
Oj konfidencie...

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 16:31

PPRAWWDA pisze:
Gdzie mi udowodniłeś? Jeżeli uważasz to z zapalniczkami za dowód to trudno, w każdym razie dla mnie to żaden dowód.


Skoro tak stawiasz sprawę to ok, na tej zasadzie możesz powiedzieć, że nie ma dowodu, że istniejesz. Takie myślenie prowadzi do psychozy (hehe przeszedłem to) lub do obłędu jeśli ktoś się w porę nie otrząśnie.

PPRAWWDA pisze:
Skąd wiesz że się sprawdza? Człowiek wymyślił matematykę, to oczywiste ale czym kieruje się natura i czym ta natura w ogóle jest nie wiem, ale skoro piszesz że kieruje się tymi zasadami to może mi wytłumaczysz czym jest natura bo widocznie to wiesz.



Kto ma oczy niechaj patrzy, kto ma uszy niechaj słucha :P Tobie nie potrafię wytłumaczyć bo jesteś głuchy chociaż słyszysz i chociaż patrzysz to nie widzisz :P

PPRAWWDA pisze::lol: :lol: :lol:
Bo ty wiesz najlepiej co mam a czego nie mam ziomex.


Masz mózg a ten jeśli nie jest upośledzony działa właśnie tak u każdego. Upośledzony nie jesteś bo byś nie pisał na forum tego co piszesz.

PPRAWWDA pisze:Tak tylko napisałem, nie wiem czym się różni istnienie od życia :lol: :lol:


http://youtu.be/c4zJQLQ_VTs?t=2m18s

PPRAWWDA pisze::lol: :lol: :lol: :lol:
Oj konfidencie...



:D
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.


Wróć do „Nauka i Duchowość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości