Szkodliwe nauki - wykaz

Miejsce gdzie nauka i duchowość stają się jednym.
Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Prometeusz » 29 lipca 2014, o 19:30

PPRAWWDA pisze:
Full Moon pisze:Prawdziwa jest ponad słowami i przekazami - każdy sam musi do niej dojść, nic Ci nie pomoże w jej odnalezieniu.

Cała reszta to po prostu sprawy ludzkie. Rozumienie co jest grane...


Więc skoro jest ponad słowami to czemu dzielisz strony duchowe na lepsze i gorsze :lol:


Niczego nie dzielę. Te strony nie mają nic wspólnego z duchowością. Patrzę na nie od strony ludzkiej :)

Ksenia

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Ksenia » 29 lipca 2014, o 19:56

Czasem swoją duchowość ludzie próbują przekazać w wierszach.
Nawet jak w sobie odkrywają ciszę to umysł się chowa i słowa stają się zbyt rachityczne...

Ostatnio zainteresował mnie Rumi - suficki poeta.

,,O serce, usiądź obok tego, kto wie czym serce jest.
Pod drzewem usiądź, proszę, które koroną kwiatów jest.
Nie kręć się tu i tam bez celu wśród kramów perfumerii.
Zajrzyj do jednego, w którym pod dostatkiem cukru jest.
Wagi gdy nie masz, biada tobie! Łatwo ograbią cię.
Monetą ktoś zaświeci, ty pomyślisz : Oto złoto jest.
U drzwi zostawi cię przebiegle, mówiąc, ze przyjdzie.
Nie siadaj tam, nie czekaj tam, ten dom dwoje drzwi ma.
Nie każdy parujący gar wart wyciągnięcia ręki,
Bo każdy, choć gotuje się, czymś innym mieni się.
Nie każda trzcina cukier ma, nie każdy dół ma górę.
Nie każde oko, wzrok swój ma, nie każde morze perłę.
Łkaj, hej, słowiku złotousty, łkaniem bezrozumnym.
Ono posłuch na wśród granitu skał, ono posłuch ma.
Daj głowę, gdy nie mieścisz się, bo gdy przez ucho igły
Nić nie przechodzi, to jest znak, ze pętlę uciąć ma.
Twe czujne serce lampą jest, w ukryciu trzymaj je.
Omijaj wietrzne wiry te – spotkasz w nich narowy złe.
Ominiesz je, zapomnisz je, zamieszkasz w samym źródle.
Tak mocnym z mocnych staniesz się mocą spulchnionej ziemi.
Gdy ciało tak użyźnisz swe, zielonym drzewem stanie się.
Gdy owoc ono da co rusz, serce przemierzysz wszerz i wzdłuż." :kwiatek

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 29 lipca 2014, o 20:31

Kocur pisze:No, a Ty mówisz, że nic nie wiesz bo podważasz nawet matematykę ;) Zgadzam się, że nie ma wiedzy obiektywnej - ale odnosi się to tylko do duchowości, religii i ezoteryki. Nauka bada pewne zjawiska, które są obiektywne, podobnie wiem, że prawdą jest to co ja czuję mimo, że tego nie udowodnię innym ludziom.


Odnosi się do wszystkiego.
Nie da się niczego określić obiektywnie, skoro coś jest określane to musi to określać człowiek a więc będzie to subiektywne.


Kocur pisze:Psychomanipulacja udaje, że nic nie narzuca a tak naprawdę robi ludziom wodę z mózgu - tak jak ta strona. Kościół też udaje, że nie narzuca nic siłą a dzieci są indoktrynowane od małego.


Nie ma prawnego przymusu chodzenia do kościoła, prawny przymus chodzenia do szkoły istnieje.
Kościół > edukacja


Kocur pisze:Taa tacy sprytni a nie potrafili ukryć tych informacji, jasne :) I oczywiście ci ludzie o tym wiedzą (inni też tylko podają inne teorie na ich temat). Zgodnie z tym co piszą ci ludzie reptilianie indukują ludziom fałszywe wspomnienia i myśli. To jest wmawianie innym, że ich myśli nie są ich i że mają się ich pozbyć, nie kumasz bazy? :) I trzeba wierzyć w wersję tych ludzi żeby się wyzwolić, taaa jasne, już widziałem takie sekty. Skoro manipulują wszystko, tak jak tam jest napisane to ci ludzie również są manipulowani co do wiedzy na temat reptilian. Jednak jeśli wiedzą to znaczy, że można dotrzeć do prawdy - ale ja odkrywam zupełnie inną prawdę - dlatego wmawiają mi, że jestem manipulowany. Nie widzisz tego, że to nie jest wolność słowa tylko czyn karalny?


A kto mówi że tacy sprytni, a może wcale ich nie ma.
Możesz poczytać o tych jaszczurkach i tyle, nie musisz wierzyć w opinie innych ludzi, bo może przecież tak być że jaszczurki istnieją ale ludzie którzy o nich piszą się mylą itp.
Samodzielnie trzeba myśleć.


Kocur pisze:Nie, właśnie na tym polega manipulacja, że ich problem projektują na tych, którzy się nie zgadzają. Najpierw rzucają teorię, potem mówią, że to prawda a ja jestem zmanipulowany albo zły, obrażają, oczerniają i potem jeszcze sprytnie wykręcają się, że to puste hasła a to ja mam problem.


Ale gdzie cię obrażają w internecie?
Przecież nikt nie każe ci tego czytać, no ale jeżeli się przejmujesz bo ktoś na ciebie nagadał na jakimś forum to sorry, ale to jest po prostu pikuś, to tylko czyjaś negatywna opinia na twój temat ona nie zrobi ci krzywdy.


Kocur pisze:To tylko coś co ośmiesza istniejące religie i pokazuje mechanizm manipulacji, że każdy może rzucić jakąś tezę i nie da się jej obalić. To iluzje nie mające nic wspólnego z prawdą ale człowiek zaczyna się bać no bo przecież nie da się obalić.


No i co z tego że nie da się obalić jakiejś tezy? Przecież to tylko teza, gdzie tu problem, to są FIKCYJNE PROBLEMY, tak naprawdę to kompletnie nie ma znaczenia, zajmowanie się tym to strata czasu.


Kocur pisze:Morderstwo, kradzież też? Poza tym w tym ostatnim zdaniu zaprzeczyłeś sobie :D


Też.
Nie zaprzeczyłem, bo ja się tak nie czuje.


Kocur pisze:Za prawdę można uznać jedynie to, że każdy ma swoją prawdę i sam do niej dochodzi.


No to może niektórzy doszli do prawdy o jaszczurkach a ty próbujesz być najmądrzejszy.

Może jeszcze mi powiesz że:
http://www.anioly-nieba.pl/polski/default_pl.htm

To też tylko ściema?

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 21:25

PPRAWWDA pisze:Odnosi się do wszystkiego.
Nie da się niczego określić obiektywnie, skoro coś jest określane to musi to określać człowiek a więc będzie to subiektywne.


To stwierdzenie to jedna ze sztuczek manipulacyjnych, hehe kogoś kto interesował się NLP nie oszukasz :) Zbyt dosłownie traktujesz słowa. Dowód nie oznacza czegoś co nie jest postrzegane subiektywnie. Naturalna nić porozumienia jaka jest między ludźmi jest dzisiaj zabijana przez takie dociekania i "szkiełko i oko".

PPRAWWDA pisze:
Nie ma prawnego przymusu chodzenia do kościoła, prawny przymus chodzenia do szkoły istnieje.
Kościół > edukacja


A co mnie interesuje czy jest prawny przymus czy nie? Ważne, że jest indoktrynacja szkodliwa dla ludzi, a potem oni zarażają tym wirusem innych ludzi.

PPRAWWDA pisze:A kto mówi że tacy sprytni, a może wcale ich nie ma.


Nie ma. Nie może wcale tylko po prostu. Jeśli są to potrafili ukryć swoją obecność tak, że jacyś ludzie z problemami psychicznymi nie zauważyliby tego. To jest w ogóle zresztą nielogiczna teoria a przekonująca bo odwołuje się do archetypów, do naszego gadziego mózgu.

PPRAWWDA pisze:Możesz poczytać o tych jaszczurkach i tyle, nie musisz wierzyć w opinie innych ludzi, bo może przecież tak być że jaszczurki istnieją ale ludzie którzy o nich piszą się mylą itp.
Samodzielnie trzeba myśleć.



A jeśli nawet istnieją to co z tego wynika? To, że żywią się naszym strachem a ludzie czytając takie teorie zaczynają się bać, "oczyszczać" itd. W takim razie jeśli oni istnieją to każdy kto rozpowszechnia tę wiadomość jest po ich stronie i działa na ich korzyść. Dlatego z każdego punktu widzenia (poza punktem widzenia ewentualnych jaszczurów) korzystne dla każdego i dla całej planety jest to, że się w to nie wierzy.

PPRAWWDA pisze:
Ale gdzie cię obrażają w internecie?
Przecież nikt nie każe ci tego czytać, no ale jeżeli się przejmujesz bo ktoś na ciebie nagadał na jakimś forum to sorry, ale to jest po prostu pikuś, to tylko czyjaś negatywna opinia na twój temat ona nie zrobi ci krzywdy.


Nie piszę, że się przejmuję tylko, że to są ludzie rzucający oszczerstwa i nienawistni.

PPRAWWDA pisze:
No i co z tego że nie da się obalić jakiejś tezy? Przecież to tylko teza, gdzie tu problem, to są FIKCYJNE PROBLEMY, tak naprawdę to kompletnie nie ma znaczenia, zajmowanie się tym to strata czasu.



Dopóki każdy wie, że to bzdury to tak ale jak widać jacyś ludzie w to wierzą a jest tak bo przeczytali tego typu strony.

PPRAWWDA pisze:
Też.
Nie zaprzeczyłem, bo ja się tak nie czuje.


Zaprzeczyłeś bo to widzę :D Jak wyobrażasz sobie państwo? Mam wrażenie, że rozmawiam z kimś zdepersonalizowanym :P

PPRAWWDA pisze:No to może niektórzy doszli do prawdy o jaszczurkach a ty próbujesz być najmądrzejszy.


Jasne i niech w takim razie zachowają taką prawdę dla siebie albo opisują to jako hipotezę a nie jako prawdę objawioną obiektywną dla każdego. Teraz sobie właśnie zaprzeczyłeś :P

PPRAWWDA pisze:Może jeszcze mi powiesz że:
http://www.anioly-nieba.pl/polski/default_pl.htm

To też tylko ściema?


Tak.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 29 lipca 2014, o 22:07

Kocur pisze:To stwierdzenie to jedna ze sztuczek manipulacyjnych, hehe kogoś kto interesował się NLP nie oszukasz :) Zbyt dosłownie traktujesz słowa. Dowód nie oznacza czegoś co nie jest postrzegane subiektywnie. Naturalna nić porozumienia jaka jest między ludźmi jest dzisiaj zabijana przez takie dociekania i "szkiełko i oko".


I na tym zakończę rozmowę z tobą, wierz dalej we wiedzę i że wszyscy chcą tobą manipulować, pozdro.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 29 lipca 2014, o 22:10

PPRAWWDA pisze:
I na tym zakończę rozmowę z tobą, wierz dalej we wiedzę i że wszyscy chcą tobą manipulować, pozdro.



Hmm na tym opierają się te strony, które skrytykowałem a nie, że od razu wszyscy. Zobacz, ta dyskusja od początku nie miała sensu bo posługujesz się takimi zwrotami jak wszyscy/nikt - dualizm.

Poza tym zobacz, że ci ludzie wierzą w Boga ale również uważają, że dobro przegrało ze złem i jakieś jaszczury wbrew woli Boga robią coś takiego a on zamiast zareagować czy pomóc co robi? Wg mnie na naszych oczach powstaje nowa niebezpieczna religia
http://www.youtube.com/watch?v=BT9rEEJmzmI&hd=1
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 10 sierpnia 2014, o 19:15

Szkodliwy jest ezoteryczny podział na istoty służące sobie i służące innym co tworzy dualizm i rozdziela to co powinno istnieć jednocześnie.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 12 sierpnia 2014, o 20:24

Tak co do jaszczurów.
Złamałem ich sekretny szyfr, przegraliśmy bitwę ale nie przegramy wojny.
Zniszczę skurwieli.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 17 sierpnia 2014, o 23:28

http://przygoda-z-duchowoscia.blog.pl/2 ... e-zajmuje/

Jak widać to g*wno się coraz bardziej rozprzestrzenia. Mam nadzieję, że nie będzie z tego nowej religii. Ciekawe co robią towarzystwa działające przeciw sektom jak np pan Nowak, który woli przyczepiać się do Nergala czy Peji niż tropić taki duchowy syf.

A ten już chyba całkiem odleciał: http://swiatducha.wordpress.com/moje-prace/ Bo skoro wiadomo kto ma jakie obciążenia i jaki jest stan prawidłowy (hmm założę się, że guru też myśli, że wie jak jest prawidłowo i nie zgodzi się z autorem strony :D ) to czemu nie jest jeszcze oświecony? :) W każdym razie mi nie był w stanie nic sensownego doradzić a skoro modlitwa wstawiennicza tak działa bo zajmują się tym Wyższe Jaźnie i Bóg to ciekawe czemu te wszechmogące byty potrzebują modlitwy zewnętrznej osoby do tego :P To się jednak nie trzyma kupy.

Full Moon
wielu twierdzeń z tej strony nie idzie obalić i też się zgadza :D http://www.vismaya-maitreya.pl/
Tylko, że to opiera się na biblijnych twierdzeniach co odbiera wiarygodność stronce :P
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Prometeusz » 18 sierpnia 2014, o 00:04

Full Moon
wielu twierdzeń z tej strony nie idzie obalić i też się zgadza :D http://www.vismaya-maitreya.pl/
Tylko, że to opiera się na biblijnych twierdzeniach co odbiera wiarygodność stronce :P



Tu nie trzeba nic obalać. Ciężar dowodu spoczywa na tym kto coś twierdzi. My jako obserwatorzy możemy wykazywać tylko nieścisłości, a tych jest od groma, jako przesłankę za małą wiarygodność przekazu. Dużo na tej stronce myślenia życzeniowego i magicznych formuł, które nie działają lepiej od placebo. Mogą też wyrządzać krzywdę jako element myślenia dogmatycznego.

Pomogę Ci w szukaniu perełek, proszę - http://katalog.rozwojduchowy.net/ ;-)

Niewinny
Posty: 1752
Rejestracja: 9 lipca 2014, o 03:59
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Niewinny » 18 sierpnia 2014, o 00:30

Full ale twoje artykuły też można obalić:

http://rozwojduchowy.net/autorzy-full-moon/

Każde można, ale chyba nie o to chodzi bo jakby wszyscy myśleli w ten sposób to o rozwoju duchowym nikt by w necie nie pisał.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 18 sierpnia 2014, o 02:00

Full Moon pisze:Ciężar dowodu spoczywa na tym kto coś twierdzi


Wiadomo ale niektóre sprawy opisane tam to coś czego sam doświadczyłem a dopiero potem przeczytałem :P
http://www.vismaya-maitreya.pl/zmiany_w ... iomow.html

Niewinny pisze:Full ale twoje artykuły też można obalić:


No fakt, że do szczegółów można się doczepić, np do tego: "Wstrzymanie się od niewłaściwych zachowań seksualnych (cudzołożenie, masturbacja)"

Masturbacja to niewłaściwe zachowanie? Myślę, że ciężko mówić tutaj w ogóle o właściwym albo niewłaściwym :P A lepiej spuścić ciśnienie niż się powstrzymywać co prędzej doprowadzi do chorób psychicznych. Ale tutaj jest jeszcze lepszy myk -nauczenie się orgazmu bez wytrysku, a sam wytrysk raz na jakiś czas żeby nie trzymać nasienia. Najzdrowiej jest po prostu mieć dziewczynę :D

"Wstrzymanie się od niewłaściwej mowy (kłamstwa, przekleństwa, manipulacja)"

Przekleństwa mają taką moc jaką im nadajemy czyli dla mnie np jest pozytywna a niewłaściwe jest mówienie, że jakieś słowo ma moc. Ja chwalę sobie metodę zmiany znaczeń i odklejania słów od emocji i kotwiczenia słów z takimi emocjami jakie chcemy mieć skojarzone. To są niby techniki NLP ale de Mello też o tym mówił :P A manipulacji i kłamstw nie da się uniknąć bo nie dałoby się wtedy rozmawiać z ludźmi :D

"Wstrzymanie się od zażywania środków odurzających(narkotyki) i toksycznych (kawa, mocna herbata i inne)"

Kawa i herbata to na tyle słabe używki, że przecież nie przeszkadzają w niczym. A co ostatnio zauważyłem - czystość od używek powoduje u mnie negatywne skutki. Umysł jest bardziej chłonny i naturalnie pobudzony. To właśnie lepiej jest poodstawiać jak już się dłużej praktykuje. Dla człowieka niewyciszonego psychicznie to jest wg mnie tragedia :) No i niektóre narkotyki dają wgląd ale to jeszcze inna sprawa :D
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Prometeusz » 18 sierpnia 2014, o 03:05

Tyle, że w moim artykułach nie ma żadnych twardych twierdzeń. To jest praktyka i można spróbować przekonać się samemu co do skutków. Za tym stoi ponad 2000 lat tradycji. :)

@Kocur gratuluje doświadczeń :)

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Kocur » 18 sierpnia 2014, o 04:14

Full Moon pisze:Tyle, że w moim artykułach nie ma żadnych twardych twierdzeń.


Tzn jakich?

Full Moon pisze: Za tym stoi ponad 2000 lat tradycji.



Coś jak chrześcijaństwo ;)

Full Moon pisze:@Kocur gratuluje doświadczeń :)



Nie ma czego bo to przyjemne nie jest :D Ale zdziwiłem się czytając to (ktoś dał link na kwejku i skojarzyłem nazwę z tego wątku) i okazało się, że moje doświadczenia pokrywają się z poziomem 7 i 8 i jeszcze ta wstawka o insulinie a ja właśnie odczuwam jakieś spadki cukru bo jestem chudy a ostatnio nie mam apetytu). Teraz właśnie robię tak żeby nie przeżywać czegoś takiego bo to nic przyjemnego. Swoją drogą ciekawe skąd biorą o tych helisach DNA i ostatecznym wniebowstąpieniu bo rozumiem, że komuś się udało i dlatego to pisze :D :D :D
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Szkodliwe nauki - wykaz

Postautor: Prometeusz » 18 sierpnia 2014, o 04:26

Tzn jakich?


To nie tyle są twierdzenia co wskazówki i mają swoje uzasadnienie.

Coś jak chrześcijaństwo ;)


Po pierwsze dłużej, a po drugie to coś innego. Ponad dwa tysiące lat ciągłych, systematycznych praktyk introspektywnych-transpersonalnych, to coś innego niż obrzucanie się kamieniami z żydami i rzymianami, a potem polowanie na czarownice. Nie ma co porównywać w ogóle.


Wróć do „Nauka i Duchowość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości