Jeff Foster

Dyskusje odnośnie duchowych mistrzów.
Drogi rozwoju, autorskie metody, filozofie...
rkbbk
Posty: 9
Rejestracja: 19 września 2012, o 11:04
Reputacja: 0
Płeć: M

Jeff Foster

Postautor: rkbbk » 29 maja 2013, o 22:08


Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Jeff Foster

Postautor: piotrekski » 30 czerwca 2015, o 17:14

Mi się to nie podoba



Otóż albo pytanie w tytule zostało źle postawione albo Foster wcale oświecony nie jest. Bo jak się przebudzisz wiesz, ze to się stało, czujesz to- więc mogę mieć zdanie o Fostrze takie, że ma wielką wiedzę ale to na tyle, oświeocny wcale nie jest. Z drugiej strony jest chyba jedna możliwość aby nie poznać oświecenia- gdy od małego jesteś oświecony i nie pamietasz kiedy to się stało a być może w o ogóle nie zasnąłeś- i tu FOster miałby racje.

I tu moje pytanie po za tematem- czy rodzimy się uśpieni czy przebudzeni? Bo sądziłem, że rodzimy się i do pewnego momentu żyjemy jak oświeceni, tu i teraz natomiast Mello piał, że rodzimy się uśpieni.
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Jeff Foster

Postautor: Prometeusz » 30 czerwca 2015, o 17:59

Otóż albo pytanie w tytule zostało źle postawione albo Foster wcale oświecony nie jest. Bo jak się przebudzisz wiesz, ze to się stało, czujesz to- więc mogę mieć zdanie o Fostrze takie, że ma wielką wiedzę ale to na tyle, oświeocny wcale nie jest. Z drugiej strony jest chyba jedna możliwość aby nie poznać oświecenia- gdy od małego jesteś oświecony i nie pamietasz kiedy to się stało a być może w o ogóle nie zasnąłeś- i tu FOster miałby racje.

I tu moje pytanie po za tematem- czy rodzimy się uśpieni czy przebudzeni? Bo sądziłem, że rodzimy się i do pewnego momentu żyjemy jak oświeceni, tu i teraz natomiast Mello piał, że rodzimy się uśpieni.


Nie zrozumiałeś odpowiedzi Jeffa.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Jeff Foster

Postautor: piotrekski » 30 czerwca 2015, o 19:46

On tak na prawdę nie odpowiedział konkretnie na pytanie pokazane w filmie?
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Jeff Foster

Postautor: Prometeusz » 30 czerwca 2015, o 22:41

To jest jego sposób na powiedzenie, że nie ma oświecenia, a całą tą sprawę można ugryźć na różne sposoby, różnym językiem.

mczay
Posty: 241
Rejestracja: 27 kwietnia 2018, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: K

Jeff Foster

Postautor: mczay » 23 kwietnia 2023, o 09:45

W sumie to ja jeszcze nie słyszałam o czymś takim ;)


Wróć do „Sylwetki Mistrzów i Drogi Duchowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości