"Egotyczny Umysł" - O Ego,emocjach,przebudzeniu

Polecane pozycje
EgotycznyUmysl
Posty: 1
Rejestracja: 1 sierpnia 2014, o 16:53
Reputacja: 0

"Egotyczny Umysł" - O Ego,emocjach,przebudzeniu

Postautor: EgotycznyUmysl » 1 sierpnia 2014, o 17:05

http://egotycznyumysl.blog.pl/

Fragment pt. Wstęp. Całość książki za darmo pod powyższym linkiem. Zapraszam do dyskusji:

"Niniejszy tekst kieruję do osób które mają problem z negatywnymi myślami, jak również do tych którzy zainteresowani są duchowością i psychiką człowieka. W dziewięciu rozdziałach opisuję schemat postrzegania świata który jest powszechny w dzisiejszych czasach i sprawia, że ludzie cierpią. Postaram się odpowiedzieć dlaczego tak się dzieje. Stopniowo wprowadzam czytelnika w tematykę „Ego” które rozpatrywane jest na różnych płaszczyznach. Znajdziecie tutaj opis czym ono jest, jak funkcjonuje i jaki wpływ ma na nasze życie. Poruszone zostaną kwestie moralności, oraz słuszność jej istnienia. Dowiecie się jaką rolę pełnią emocje oraz dlaczego w nas pojawiają się te negatywne. Przeanalizujemy rolę autorytetów życiowych i zastanowimy się dlaczego tak wielu ludzi robi coś czego nie lubi. Zdefiniujemy pasję, ambicję i talent, oraz spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czym się różnią marzenia od pragnień. Przeczytamy również o tym, jak ego sprawia, że tracimy wiarę w siebie. Termin który jest często mylony z mityczną, od zawsze pożądaną pewnoscią siebie. W dziale o nazwie „Człowiek cywilizowany” szerzej popatrzymy na otaczający nas świat oraz zaobserwujemy jak ego wpłynęło na jego rozwój. Będzie też w nim fragment dotyczący naszego uzależnienia od pojęcia „czasu”, który umacnia potrzebę istnienia naszego „ja”. Przejdziemy do bardziej abstrakcyjnych tematów takich jak poczucie jedności z wszystkim co nas otacza, czy też szeroko pojętej religijności pojmowanej przez pryzmat naszego „iluzorycznego ja”. Cała podróż przechodzi płynnie z części teoretycznej do praktyki, czyli ostatniego działu pod tytułem medytacja. Zapraszam do lektury."

Wróć do „Książki o duchowości”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości