Dla frajdy

:)
Awatar użytkownika
rómen
Posty: 36
Rejestracja: 2 stycznia 2007, o 19:51
Reputacja: 0

Dla frajdy

Postautor: rómen » 25 czerwca 2007, o 21:56

Tak dla przypomnienia :) Bitwa rozgrywa się w kwadracie o wym. 10 kratek na 10. Flota składa się z 1 czteromasztowca, 2 trzymasztowców, 3 dwumasztowców, 4 jednomasztowców. Okręty są umieszczone w rzędach i kolumnach; żadne nie zajmują pól granicznych ze sobą (nawet nie stykają się rogami)
Otrzymałam taki kwadrat ostatnio :-), ale całkiem pusty a przy brzegach nie było współrzędnych tylko liczby - różne.
Osoba która mi to wysłała najpierw ustawiła swoją flotę a następnie z boku i na górze wpisała liczby - one oznaczają ile w danym rzędzie jest zajętych pól. Po czym skasowała statki i kazała mi odtworzyć rozmieszczenie jej floty.
Zabawa polega na tym, że możesz starać się to zrobić, albo robić wszystko na przekór :)
Byle tylko liczby się zgadzały :przytul :-D
Dla przejrzystości wyniku można sprawdzić zgodność: - wszystkich oczek jest 20. Jeśli pokryło się 11 to 11*100/20. Wyszło 55%

Jeśli ktoś chce mogę mu wysłać przykładową wersję do rozwiązania :)
"Nie ma pokoju bez sprawiedliwości, nie ma sprawiedliwości bez przebaczenia." Jan Paweł II

Wróć do „Humor”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości