Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
findar
Posty: 1
Rejestracja: 17 stycznia 2008, o 23:51
Reputacja: 0

Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: findar » 18 stycznia 2008, o 00:15

Witam,
Jest to mój pierwszy temat jak i post, pozwólcie więc, że wykorzystam go do napisania kilku słów o sobie. Obecnie moje zainteresowania krążą głównie wokół medytacji zen jak i bioenergetyki. Mam więc nadzieję, ze znajdę tu chętnych do podyskutowania na te tematy.
Na początek chciałem was jednak zapytać, dlaczego w ogóle "tracicie czas" na coś tak niepraktycznego i nieprzydatnego ;-) jak rozwój duchowy, poszukiwanie sensu itp. Skoro można w tym czasie umówić się ze znajomymi, zarobić dodatkową kasę czy chodź by obejrzeć jakiś fajny film ;-)?

jaras
Posty: 21
Rejestracja: 9 października 2007, o 20:57
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

Postautor: jaras » 20 stycznia 2008, o 18:47

swego czasu żyłem w klimacie bezsensu i naprawdę traciłem czas, teraz, zwyczajnie odzyskuję sens życia...

findar pisze:można w tym czasie umówić się ze znajomymi, zarobić dodatkową kasę czy chodź by obejrzeć jakiś fajny film


a czy te rzeczy wykluczają się z rozwojem duchowym?

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Postautor: Sidd » 6 marca 2008, o 20:33

Czasem jest tak, że człowiek czuje w sobie ruch ku duchowości.. i idzie za tym ruchem.
Czasem jest tak, że wydaje się to dla niego stratą czasu i też idzie... z kolegami na piwo. :)

Dlaczego osobiście poszedłem w duchowość? Czysto egotycznie - miałem problemy w życiu, a w głębi czułem, że da się wyjść ponad nie. Rozwój duchowy przyszedł naturalnie.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Awatar użytkownika
catharsis
Posty: 136
Rejestracja: 3 stycznia 2007, o 16:30
Reputacja: 0

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: catharsis » 11 stycznia 2010, o 11:05

zastanawiam się czy ktoś z was był całe życie szczęśliwy (no powiedzmy żył bez większych problemów) i zaczął się rozwijać duchowo "mimo to"? :) tzn czy bodźcem do zainteresowania się tematyką duchową nie był jakiś dół (egzystencjonalny?), żadne nieszczesliwe wydarzenie itp. tylko...hm własnie co?

"Zawsze tak było,że medytowali sami nieudacznicy, frajerzy,niedorajdy życiowe. Już od wieków ludzie,którzy nie potrafili sobie poradzić w życiu szlido klasztorów,wyrzekali sie ziemskiego życia.Ludzie próbujący OBE,LD,zajmujący się rozwojem duchowym to ogólnie rzecz biorąc-odpadki społeczeństwa
,czyli ci nieudacznicy, którzy nie potrafią odnaleźć siebie w otaczającej ich rzeczywistości.Ponieważ są wyjątkowymi pierdołami, nie mogą znaleźć szczęścia w życiu,"


cytat z serwisu youtube w komentarzach


(znalazłam to na pewnym forum, co cytuje tylko tak o, nie chce żebyście sie odnosili do tego tylko do mojego pytania)

___________________________________________________________________

http://kino5.pl/pl,3718.html link polecajacy, zarejestruj sie:)

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: Prometeusz » 11 stycznia 2010, o 17:02

zastanawiam się czy ktoś z was był całe życie szczęśliwy (no powiedzmy żył bez większych problemów) i zaczął się rozwijać duchowo "mimo to"?


Kwestia tego jak ktoś interpretuje swoje doświadczenia. Mi się wydaje, że są 2 grupy ludzi. Ci co chcą przy pomocy RD rozwiązać jakieś swoje problemy i tacy, którzy w pewnym wieku zorientowali się, że miejsce do którego biegną jest nieosiągalne. Ja potrzebowałem pomocy, aczkolwiek RD na tamten czas nie był dobrym pomysłem, choć dzisiaj jak najbardziej :).
czy bodźcem do zainteresowania się tematyką duchową nie był jakiś dół (egzystencjonalny?)


W rzeczy samej :) aczkolwiek ten głód jest w nas wpisany, czasem czeka na uwolnienie...

Rozwój dla mnie jest czymś naturalnym, trzeba jedynie nadać mu właściwy kierunek... Warto zadawać pytania dlaczego, lecz nie na wszystkie znajdziemy odpowiedź, mnie przy RD trzyma ta "ściana niewiedzy".

Awatar użytkownika
coolfon
Posty: 295
Rejestracja: 12 kwietnia 2009, o 20:26
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: coolfon » 11 stycznia 2010, o 18:44

catharsis pisze:"Zawsze tak było,że medytowali sami nieudacznicy, frajerzy,niedorajdy życiowe. Już od wieków ludzie,którzy nie potrafili sobie poradzić w życiu szlido klasztorów,wyrzekali sie ziemskiego życia.Ludzie próbujący OBE,LD,zajmujący się rozwojem duchowym to ogólnie rzecz biorąc-odpadki społeczeństwa,czyli ci nieudacznicy, którzy nie potrafią odnaleźć siebie w otaczającej ich rzeczywistości.Ponieważ są wyjątkowymi pierdołami, nie mogą znaleźć szczęścia w życiu,"

Człowiek uczy się przez cierpienie. radość to leniuchowanie.
Kocham Wieśka

grochu201
Posty: 1
Rejestracja: 20 listopada 2010, o 13:15
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: grochu201 » 20 listopada 2010, o 14:24

Witam was moi ojcowie matki bracia siostry
Chce wam powiedziec cos o Bogu cos o zblizającym sie swiecie o wielkim zmianom tego systemu ktury nami zawładnoł i pokazał nam jedną droge od samych naszych narodzin.Chciałbym wam powiedziec ze ten system nie jest zły ani dobry nie ma wogule takich kategori jak zło i dobromy je stowrzylismy dla naszej wygody osądzania i krytykowania.Powiem wam tak spujrzecie na zycie kture dotąd prowadzimy jakie nieprzyjemne uczucia w nas wywołuje nie mówie tutaj o cielesnych odczuciach od samych naszych narodzin musimy byc ładniejsi lepsi szybsi mądrzejsci od drugiego człowieka jakie odczucia w nas wywołuje chec panowania przez istniejące w naszym swiecie reguły lecz pamiętajmy ze to nie jest nasza wina my pop prostu nie znamy innej idei idei niesienia miłosci do wszystkiego co Bóg stworzył nie człowiek .Bóg dał nam wybór dał nam wskazówki nikt nas nie ocenia nikt nami nie żadzi .To człowiek stwarza przedmioty kture wywołuja w nas agresje strach wszystkie odczucia kture nie towarzyszą miłosci bo Każdy z nas jest taki sam kazdego z nas stworzył Bóg lecz to nazywam to "systemem" ukreowało nasze uczynnki nie wazne czy zabijasz gwałcisz kradniesz na ciebie wpłynoł system w kazdym z nas jest Bóg stworzyciel w kazdym, z nas jest miłosc jestesmy tacy sami nie mozemy osądzac drugiego człowieka po czynach bo jest taki sam jak my tylko miało na niego wpływ takie wartosci kture przekzała mu system od samych narodzin .Zastanówmy się jakie rzeczy mają wpływ na niepotrzebne odczucia typu złosc nienawisc chec władzy nad innym stworzeniem chec posiadania puzniej zastanówmy się co je wywołuje Od samych naszych narodzin na tym swiecie jakie rzeczy mają wpływa na nas szkoła rodzina jakie błednie rozumiemy przywiązujemy się do niej i na nią tylko odzidzaływuje a przeciez kazdy człowiek jest naszym ojcem matka siostrą bratem i jak mozemy tym negatywnie wpływającymi na nas emocjami zaradzic jak mozemy to wszytsko zemienic wszytskie rzeczy kture my ludzie stworzylismy nie Bóg wszytsko co stworzylismy nas przytłacza wsklazuje nam jedną droge do władzy nad kims kto jest taki sam od samych narodzin .To my stworzylismy wiary chcrzescijanstwo judaizm itd... krure wywołuja w nas negatywne odczucia budujemy grupy szukamy miłosci i boga w symbolach na krzyzu w kosclele tam go nie ma my to stwotrzyllismy nie bóg go tam nie ma bo to własnie one w nas wywołują te negatywne emocje jesli nei nazlezysz do naszej wiary idz ztąd odejdz jestes zły osądzamy a nie mozemy osądzadzac siebie bo jestesmy tacy sami to ten system koło błędne .Jak mozemy byc piekło szatan czy miłosc ma polegac na tym ze jesli ją odzucimy mamy czuc strach ? miłosc nie idzie w parze ze strachem .Sa 2 drogi jedna z bogiem druga bez niego to proste nie osądzajmy bo będziemy sądzeni pokazujmy ludziom ze jestesmy tacy sami nie zalznie od wyglądu ubioru czy jak pachniemy to wszytsklo w nas wywołuje emocje czy idą one w parze ze zrozumieniem miłoscią? nie znamy innych emocji ograniczylismy seiebie do dom praca szkoła co w nas to wywołuje ?chec ale jaką bycia panem panem drugiego człoweika bycia lepszym .Nie szukajmy odpowiedzi w bilbi ona jest w nas nie da nam tego zaden rysunek to my jgo stwarzamy zamienilismy boga w symbole jak go znajdziemy w sobie dostrzezemy ze biblia to wskazówka Zle rozumiana przez nas wszytskich! Nie nazlezy modlic sie w sosób taki ze wypowiadamy nie znaczace dla nas regułki i modlimy się do jesusa on powiedział ze jest naszym bratem on nam pokazał jak mamy postepowac jestesmy tacy sami jak on jestesmy jednoscią kazda roslina kazde zwierze tylko my je sobie oprzywłaszczamy mamy wybór nie złej i dobrej drogi nie ma złych i dobrych ludzi .Gdy to odzucimy zoabzcymy jaki jest nasz swiat jaką energie nam niesie energie miłosci nie ma wiar religi krzyza obrazów przedmiotów kto jes stworzył i co wywołuja"? Nie ma granic nasza swiadomosc się rozwija doznajemy przełomu wkraczamy w cos czego jeszce nie pojmujemy to nawyki nas ograniczają całkowicie wszystko co uznajemy za cuda? my się o nie modlimy czemu my nie wierzymy w miłosc boga tylko w cuda jesli te emocje odzucimy nie bedziemy potzrebowac cudó tylko chec obudzenia brata siostry matki nie tej rodziny kturą uwazamy za priorytet tylko kzadą istote kturą Bóg stworzył .Jestesmy tacy sami oducimy niepotrzebne emocje lecz wpioerw je zanajdzmy co je powoduje i jak je usunąc z naszego zeycia w tedy bedziemy mogli swiadomie rozmawiac z bogiem i słuchac jego ospowiedzi .Jesli się pogubimy nie winnmy sie za to bo to nie nasza wina tylko "systemu" on ma nad nami władze on zmusza ludzi do panowania do rozkazywania kazdy jest taki sam kazdy ma boga w sobie.Kazdy z nas to wie tylko w różnym czasie ktury teraz tylko potrafimy pojmowac w 1 znaczeniu kazdy w innym czasie się budzi Jestesmy jednoscia .Jelsi to zrozumiemy będziemy wiedzieli jakpostepowac wszytskie problemy kture uwazamy za wazne?:D znikną wobec ogromu wszechswiata .Nauka jaką ogulnie przyjmujemy to nam pokazuje znaki kture dali nam przodkowie .Mamy w sobie siłe nie fizyczną lecz mi łosci by mówic o tym dalej budzic nas siebie na wzajem .Pozdrawiam was moja rodzino bracia siostry jestesmy jednoscią .Nadchodząca przyszłosc będzie piekna wyzwoli nas spd tyrani nie ludzi lecz systemu.Prosze ci kturzy siębudzą napiscicie do mnie myslcie o mnie jako o was nas wszytskich stwurzmy idee ktura juz istsnieje w nas a poznamy co jest dla nas teraz tak to pojmujemy nie realne.Łączmy się nie siłą lecz Miłosią Zrozumieniem tam jest Bóg nie ma zasad nie dobra zła .Łączmy się .

Awatar użytkownika
sensiti
Posty: 248
Rejestracja: 6 września 2009, o 19:28
Reputacja: 0

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: sensiti » 20 listopada 2010, o 15:44

wkońcu się zakochałam :-> Grochu zapytam z letką dozą nieświałości czy moge być Twoim uczniem :-> ?

Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: Ciekawy » 20 listopada 2010, o 17:15

W sumie jesst to nawet dobry pomysł; moglabys sie od niego czegoś nauczyć :-D
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad

Awatar użytkownika
sensiti
Posty: 248
Rejestracja: 6 września 2009, o 19:28
Reputacja: 0

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: sensiti » 20 listopada 2010, o 17:51

mnie glownie to polaczenie zaciekawilo :->

Ciekawy
Posty: 763
Rejestracja: 26 października 2009, o 19:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: Ciekawy » 20 listopada 2010, o 19:04

aha. chyba ze polaczenie...........
"Iść za marzeniem i znowu iść za marzeniem, i tak zawsze aż do końca."

Joseph Conrad

JAR
Posty: 538
Rejestracja: 7 października 2009, o 10:49
Reputacja: 0

: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: JAR » 20 listopada 2010, o 23:44

Grochu, łączymy sie z Tobą w twoim bólu i cierpieniu. Będziemy sie modlić o Twoja ortografię i znaki przestankowe. Czuj ! Czuwaj ! Druchu Ty nasz.

Pagan
Posty: 13
Rejestracja: 5 lutego 2011, o 18:26
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: Pagan » 8 lutego 2011, o 09:13

catharsis pisze:zastanawiam się czy ktoś z was był całe życie szczęśliwy (no powiedzmy żył bez większych problemów) i zaczął się rozwijać duchowo "mimo to"? :) tzn czy bodźcem do zainteresowania się tematyką duchową nie był jakiś dół (egzystencjonalny?), żadne nieszczesliwe wydarzenie itp.


No chyba ja tak miałem. Nieszczęśliwe wydarzenia zaczęły parę miesięcy później i muszę powiedzieć, że wtedy medytacje i cała reszta (dająca poczucie siły wewnętrznej) się przydały.

A zaczynałem od okultyzmu, głównie magiji chaosu. U mnie zaczęło się właśnie NIE od doła tylko od fascynacji i chęci osiągnięcia jak najszybciej jak największych możliwości - "mocy", nazwijmy to. Medytowałem, żeby nauczyć się kontrolować swój umysł. Ćwiczyłem koncentrację i wytrwałość. Nabierałem wiary w siebie i we własną podświadomość; nawiązywałem z nią kontakt. W tak zwanym międzyczasie rosło coś więcej - potrzeba transcendencji i poznania samego siebie.

To było gdy miałem 15 lat. Do tej pory pobudki egoistyczne już dawno odpadły - medytuję dla samej medytacji; rozwijam się, bo tak każe mi instynkt: "leć! w górę! ascend!".

icaro
Posty: 759
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 10:50
Reputacja: 0

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: icaro » 13 lutego 2011, o 18:28

że przytocze Kapitana Reda piratów Polańskiego:
Człowiek walczy o to czego mu brakuje... :-D
http://www.youtube.com/watch?v=zgsc_ZxNSF4

Awatar użytkownika
Tao-Universum
Posty: 133
Rejestracja: 16 marca 2010, o 10:52
Reputacja: 0

Re: Powody dla ktorych chcemy rozwijac sie duchowo

Postautor: Tao-Universum » 29 marca 2011, o 11:46

Nieszczęśliwe wydarzenie nie zawsze musi być głównym i jedynym bodźcem do tego aby zainteresować się tematyką duchową. czasem robisz to z nudów,częściej z ciekawości i chęci odkrycia czegoś nowego.
Jasność - 12 AntyCzakr

Ta książka przeznaczona jest dla niezwykłych czytelników - dla tych, którzy są w pełni odpowiedzialni za siebie i swoje życie, którzy przestali rozglądać się naokoło, szukając przyczyn swoich niepowodzeń.

www.Tao-Universum.pl


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości