Praca

Tu można wpisywać wszystko, co nie mieści się w innych kategoriach. :)
JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Praca

Postautor: JamesonWithApple » 5 października 2015, o 16:28

komuna decydowała za ludzi do czego mają dostęp, ja mówię o eliminacji kultu dóbr materialnych i minimalistycznym życiu wynikającym ze świadomości człowieka, ma to być jego wybór a każdy inteligentny wie że stajemy się własnością tego co posiadamy a chęć imponowania innym skreśla naszą indywidualność oraz wyjątkowość..

''Należy tu ograniczyć rolę państwa do absolutnego minimum'' dokładnie tak! jest to konieczne do stworzenia lepszego społeczeństwa, zmiany prawne to samo.. system finansowy na chwilę obecną to totalna katastrofa, też do całkowitej przebudowy.

To że Polska nie posiada broni atomowej czyni ten kraj małym graczem z którym się nikt nie liczy a religia od zawsze źródłem samych problemów.

Jeden rząd światowy będzie kiedyś rzeczywistością. Jest to właściwe, byle nie na zasadach władzy absolutnej. Zapewni to błyskawiczne rozwiązywanie każdego problemu na dowolnej części świata oraz brak konfliktów zbrojnych. Wszystkie państwa powinny być traktowane jako sektory o własnych zadaniach, samo prawo powinno być wspólne.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Praca

Postautor: Kocur » 5 października 2015, o 17:17

JamesonWithApple pisze:Jest to właściwe, byle nie na zasadach władzy absolutnej.


I tu rodzi się pytanie czy jest to możliwe, bo oczywiście w teorii wygląda to najlepiej, ale jak do władzy dojdzie psychopata to ma pod sobą cały świat, a gdy dojdzie do władzy w jednym kraju to musiałby się przeciwstawić pozostałym. Dlatego uważam, że z powodów profilaktycznych każdy kraj powinien mieć suwerenność i broń atomową.

JamesonWithApple pisze:ma to być jego wybór a każdy inteligentny wie że stajemy się własnością tego co posiadamy a chęć imponowania innym skreśla naszą indywidualność oraz wyjątkowość..


Rozumiem, ale mówisz o imponowaniu, a są przecież różne przedmioty, które przeczą minimalizmowi, a ludzie chcą je mieć np dlatego, że są pasjonatami samochodów sportowych lub czegoś innego. Poza tym każdy powinien mieć możliwość np mieć willę z basenem jeśli zdecyduje, że chce na nią zapracować. Moim zdaniem powinno to wyglądać tak, że każdy ma jakąś zapewnioną podstawę, która jest ogólnie dostępną możliwością dla wszystkich (praca po 2 h zapewniająca życie na odpowiednim poziomie), a ten kto chce mógłby pracować więcej (niektórzy przecież to uwielbiają) i mieć z tego więcej (bo niektórzy mają takie potrzeby). Chęć imponowania komuś to prymitywizm, ale żeby wyleczyć z tego społeczeństwo najpierw trzeba zająć się samooceną ludzi - niestety dzisiaj świat działa tak żeby obniżać samoocenę, a wtedy ludzie potrzebują nowych przedmiotów żeby zagłuszyć wnętrze. Na modę podatni są tylko ci, którzy mają problem ze swoim wnętrzem.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Praca

Postautor: Prometeusz » 6 października 2015, o 00:51

ale w tej kwestii akurat jest wiele różnic, bo człowiek to istota myśląca. Nawet w świecie bez zagrożeń znajdujemy sobie rozrywki, które wzmagają rywalizację i generują problemy. Wśród ludzi są psychopaci i osoby wierzące w błędne ideologie więc tych zagrożeń wewnętrznych mamy aż za dużo (np teraz uchodźcy).


Różnice są. Nikt temu nie przeczy. Lecz widocznie nie potrafisz dostrzec wniosków, które są na głębszym poziomie. Jak np. wpływ środowiska na chęć posiadania potomstwa i regulacje stosunków damsko-męskich. Zgadzam się, że do tego dochodzi kultura, która nie jako przejęła część wpływów pochodzących z natury. Co nie znaczy, że zatraciliśmy właściwości przypisane ssakom naczelnym i ich reakcje.

To, że nie potrafisz dostrzec zależności, to nie znaczy, że ich nie ma. Do tej pory ludzkość starała sobie stworzyć bezpieczne warunki środowiskowe, a ostatnie czasy to tworzenie bezpiecznego środowiska kulturowego... co niesie za sobą konkretne efekty. Wystarczy spojrzeć na Skandynawie.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Praca

Postautor: Kocur » 6 października 2015, o 01:32

Full Moon
nie zgodzę się z Tobą z tego powodu, że:

Full Moon pisze:To, że nie potrafisz dostrzec zależności, to nie znaczy, że ich nie ma.


Analogicznie to, że dostrzegasz coś co uważasz za zależność faktycznie nią jest. Moim zdaniem jest to straszne uproszczenie tematu, a w rzeczywistości kultura ma dużo większe znaczenie w przypadku ludzi.

Ja uważam, że nie chodzi stricte o bezpieczeństwo, bo na ujemny przyrost naturalny główny wpływ mają takie czynniki jak:
- coraz gorsze stosunki w rodzinie (efekt kultury, a raczej "kultury")
- sytuacja finansowa
- popkultura
- ZUS, socjalizm
- upadek wartości religijnych
- wynikający z materializmu i sytuacji gospodarczej społeczny spadek zaufania między jedną płcią, a drugą.

Sądzę, że w przypadku ludzi gdybyśmy mieli spokój od zagrożeń, to dzieci byłoby teraz więcej.

Full Moon pisze: Lecz widocznie nie potrafisz dostrzec wniosków, które są na głębszym poziomie. Jak np. wpływ środowiska na chęć posiadania potomstwa i regulacje stosunków damsko-męskich.


Ale chodziło o tezę, że zapewnienie bezpieczeństwa miałoby zadziałać u nas jak u szczurów. Tak nie jest i raczej to tam gdzie jest niebezpieczeństwo są patologie, a tam gdzie jest bezpiecznie ludzkie ego skupia się na wyzwaniach, a nie na problemach. Wyjątkiem jest socjal czyli dawanie ludziom czegoś za nic i przyzwyczajanie w ten sposób do nieróbstwa. A patologiczne rodziny nieraz są duże, bo ludzie nie dbają tam o antykoncepcję.

Uważam, że eksperyment można potraktować jako ciekawostkę biologiczną, a opinia publiczna np na fejsie od razu interpretuje to stadnie przypisując temu jakieś nadzwyczajne znaczenie.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Praca

Postautor: Prometeusz » 6 października 2015, o 02:58

Ja mówię o dostrzeganiu analogii w szczegółach eksperymentu, a Ty to zbyt uogólniasz, dlatego możesz łatwo takiemu uogólnieniu zaprzeczyć, ale to jest pochopne działanie. Nie mówiłem o szukaniu analogii 1:1, ani też o przekładaniu podsumowania całego eksperymentu na dokładnie takie samo podsumowanie u ludzi. Tylko o poruszeniu refleksji. Ty widać tego nie rozumiesz.

Co myszy skłaniało do takich a nie innych zachowań, przekłada się na to co ludzi skłania do takich a nie innych zachowań. Tylko, że ludzie inaczej potem do tego podchodzą. A jak się okaże, że w danym aspekcie jest inaczej, to wtedy też wiedzę czerpiemy i dokonanie porównania, przysłużyło się poznaniu zjawiska. Można z tego wiele odpowiedzi szczegółowych wyciągnąć, jeśli się tematu nie utnie. Zarówno w odniesieniu do czynników które wymieniłeś, jak i do samych danych o populacji ludzkiej jakie czerpiemy.

Ptaki budują gniazda - domy dla siebie, my też to robimy. Nie można szukać w tym architektonicznych analogii, tylko dlatego, że one robią to instynktownie, a my to robimy przez myślenie? Przecież ptaki, aby ich gniazda były wytrzymałe muszą kierować się takimi samymi zasadami jak ludzcy inżynierowie, architekci. Jeśli coś dotyczy przetrwania skupionej w jednym miejscu populacji myszy, to w jakimś dalszym, rozbudowanym w strukturze systemie dotyczy też i ludzi.

Wszystko to jest kwestią dobrej interpretacji. Ludzie piszący fantastykę dostrzegali wiele mechanizmów i o nich pisali, a potem okazywały się one prawdziwe. Refleksja nad tym eksperymentem nie daje nam wiedzy naukowej i faktycznej o stanie społeczeństwa, ale pobudza naszą refleksję, a dla mnie osoby, która trochę wiedzy specjalistycznej już posiada nabiera ona konkretnego znaczenia.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Praca

Postautor: JamesonWithApple » 6 października 2015, o 09:56

Kocur pisze:I tu rodzi się pytanie czy jest to możliwe, bo oczywiście w teorii wygląda to najlepiej, ale jak do władzy dojdzie psychopata to ma pod sobą cały świat, a gdy dojdzie do władzy w jednym kraju to musiałby się przeciwstawić pozostałym. Dlatego uważam, że z powodów profilaktycznych każdy kraj powinien mieć suwerenność i broń atomową.

zacznijmy od tego że mówiłem o jednym światowym rządzie, nie o jednym przywódcy w sensie 1 osoby.. w Polsce jest jeden rząd i co? nic.. jeden światowy rząd jest przyszłością która jest znacznie lepszą ideą od dzisiejszej.. suwerenność krajów musi zostać zniesiona, sam ich podział powinien przestać istnieć.. UE jest najszerszym projektem narzucania pewnych zobowiązań od początków ludzkości, kiedyś z pewnością urośnie w siłę, jak upadnie powstanie coś większego.. dzisiaj źle pełni swoje zadania, głównie przez brak objęcia całego świata i brak inteligentnych ludzi w jej strukturach.. polityczna przyszłość tej planety musi dojść do momentu kiedy każde państwo będzie wykonywać własne zadania, prowadzić własną politykę lecz jeden światowy rząd będzie ustanawiać prawo, nakazywać wszystkie górne cele.. wtedy problem uzbrojenia stanie się zbędny..

Kocur pisze:Rozumiem, ale mówisz o imponowaniu, a są przecież różne przedmioty, które przeczą minimalizmowi, a ludzie chcą je mieć np dlatego, że są pasjonatami samochodów sportowych lub czegoś innego. Poza tym każdy powinien mieć możliwość np mieć willę z basenem jeśli zdecyduje, że chce na nią zapracować. Moim zdaniem powinno to wyglądać tak, że każdy ma jakąś zapewnioną podstawę, która jest ogólnie dostępną możliwością dla wszystkich (praca po 2 h zapewniająca życie na odpowiednim poziomie), a ten kto chce mógłby pracować więcej (niektórzy przecież to uwielbiają) i mieć z tego więcej (bo niektórzy mają takie potrzeby). Chęć imponowania komuś to prymitywizm, ale żeby wyleczyć z tego społeczeństwo najpierw trzeba zająć się samooceną ludzi - niestety dzisiaj świat działa tak żeby obniżać samoocenę, a wtedy ludzie potrzebują nowych przedmiotów żeby zagłuszyć wnętrze. Na modę podatni są tylko ci, którzy mają problem ze swoim wnętrzem.

właśnie że nie, minimalizm przeczy kolekcjonowaniu.. pasjonat samochodów sportowych jest małym człowiekiem.. kolekcjonowanie czegokolwiek jest kultem dóbr materialnych ale nie dla imponowania, lecz dalej kultem.. jest to małe a każda rzecz nas ogranicza, do kiedy jesteś przywiązany choć do jednej rzeczy którą musisz mieć (nie licząc wszystkiego co ułatwia życie, codziennych potrzeb) stajesz się własnością tej rzeczy... musisz zrozumieć czym jest odrzucenie materializmu, jak będę kolekcjonować zegarki (rzeczy zbędne, bez funkcji) to dalej jestem cudzą własnością, dalej chodzę w masce i dalej nie posiadam indywidualności..

tak, to jest dobra myśl, każdy powinien spełniać minimum, chce więcej to może pracować więcej.. niestety takie osoby są zainfekowane i psują całą ideę natury człowieka i nie pozwalają zaistnieć takiemu systemowi.. dlatego najważniejsza jest edukacja, człowiek powinien zmienić cały system wartości, życie wygodne nie łączy się z materializmem..

problem wyleczenia ludzi jest najtrudniejszy, wszyscy są dzisiaj zainfekowani.. większość jest mała i płytka, strach i obawa przed nowym nie pozwalają pójść ludzkości o krok dalej, zmienić system wartości i ewoluować.. kiedyś uważałem człowieka za zwierzę rozumne, dzisiaj wiem że nie jest to prawda.. człowiek myśli lecz 99% narzuca na siebie blokady religijne, blokady sumienia - a to eufemizm oznaczający tchórzostwo.. przy tym wszystkim dochodzi rozpaczliwe szukanie własnej wartości w dobrach materialnych.. człowiek to zwierzę nierozumne..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

: Praca

Postautor: Kocur » 6 października 2015, o 11:49

Full Moon
bo nieprecyzyjnie się wypowiadasz i Twoje stanowisko się rozmywa.

Moim zdaniem to jest nadinterpretacja i szukasz sobie tego co się zgadza żeby analogia pasowała. Z drugiej strony bardzo logiczne jest to, że niepohamowana ekspansja gatunku w efekcie zakończy się zmniejszaniem populacji, co wynika już z samej interpretacji statystycznej.

Ja jestem zdania, że każdy przypadek najlepiej rozpatrywać osobno. Efekt synchroniczności, religia i ezoteryka pokazały mi, że jak chce się znajdować analogie to się znajdzie. Wszystko to mechanizmy przyczynowo skutkowe, a co do motywów postępowań wiele różni nas od zwierząt, mimo że każdy gatunek szuka schronienia (np domy), odżywia się, wydala itd. Czasem jeden czynnik może być na tyle kluczowy, że pozostałe analogie tracą wagę, np tym czynnikiem jest kierowanie się memami i logiką.

JamesonWithApple
JamesonWithApple pisze:zacznijmy od tego że mówiłem o jednym światowym rządzie, nie o jednym przywódcy w sensie 1 osoby.. w Polsce jest jeden rząd i co? nic.. jeden światowy rząd jest przyszłością która jest znacznie lepszą ideą od dzisiejszej.


Tak - zakładając, że kierują nim ludzie uczciwi. Ile znasz uczciwych rządów? Ilu ludzi jest uczciwych w naszym rządzie? A teraz załóżmy, że w Polsce jest dyktatura. Lobby demokratyczne przekonuje - wprowadzenie demokracji spowoduje, że władza będzie uczciwa, bo sami ją wybierzemy. Czy tak jest? Nie, bo to władza manipuluje ludzi do takiego, a nie innego głosowania.

JamesonWithApple pisze: suwerenność krajów musi zostać zniesiona, sam ich podział powinien przestać istnieć..


Wręcz przeciwnie - podziały powinny przejść na mniejsze obszary, np gminy. Kraje powinny być suwerenne i mieć swoje kultury jak było dotychczas. Każda kultura powinna ewoluować w swoim kierunku i nawzajem się tolerować. Kraje nie mogłyby atakować się nawzajem, bo każdy miałby odpowiednią broń. Każdy obywatel miałby prawo do posiadania broni palnej.

JamesonWithApple pisze:dzisiaj źle pełni swoje zadania, głównie przez brak objęcia całego świata


Po co takie komunistyczne pomysły żeby obejmować cały świat? Wręcz przeciwnie - Unia za dużo narzuca państwom, które powinny być suwerenne. Za dużo jest przepisów i regulacji, tak jak pisałeś przez brak inteligentnych ludzi, albo raczej ja bym powiedział, że przez brak ludzi kierujących się wartościami. Bo wiele tych głupich dla nas decyzji to przemyślane decyzje, które zwracają się przeciw obywatelom i przyszłym pokoleniom, ale nabijają kieszeń politykom.

JamesonWithApple pisze:właśnie że nie, minimalizm przeczy kolekcjonowaniu.. pasjonat samochodów sportowych jest małym człowiekiem.


No nie mogę się z tym zgodzić i z dalszą częścią tego akapitu. To, że ktoś coś kolekcjonuje to nie oznacza, że jest od razu niewolnikiem tego. To już zależy od psychiki tego kolesia. Na tej zasadzie można powiedzieć, że cokolwiek robię, to jestem tego niewolnikiem, a przecież człowiek jest panem rzeczy dopóki nie nada im w głowie innego znaczenia.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

: : Praca

Postautor: JamesonWithApple » 6 października 2015, o 11:59

Kocur pisze:Tak - zakładając, że kierują nim ludzie uczciwi. Ile znasz uczciwych rządów? Ilu ludzi jest uczciwych w naszym rządzie? A teraz załóżmy, że w Polsce jest dyktatura. Lobby demokratyczne przekonuje - wprowadzenie demokracji spowoduje, że władza będzie uczciwa, bo sami ją wybierzemy. Czy tak jest? Nie, bo to władza manipuluje ludzi do takiego, a nie innego głosowania.

dlatego trzeba odwrócić zależność rządu i ludzi.. rząd powinien obawiać się ludzi a jest odwrotnie, powinien mieć inne uprawnienia, ale ludzie jako gatunek idiotów ma to na co sam zapracował..

Kocur pisze:Wręcz przeciwnie - podziały powinny przejść na mniejsze obszary, np gminy. Kraje powinny być suwerenne i mieć swoje kultury jak było dotychczas. Każda kultura powinna ewoluować w swoim kierunku i nawzajem się tolerować. Kraje nie mogłyby atakować się nawzajem, bo każdy miałby odpowiednią broń. Każdy obywatel miałby prawo do posiadania broni palnej.

dla mnie jest to czysta droga do dalszych nierówności i konfliktów, mam zupełnie przeciwne zdanie.. prawo do posiadania broni powinno być naturalne, w dzisiejszym społeczeństwie idiotów nawet potrzebne.. ja mówię o innej organizacji całego systemu, wtedy nie będzie potrzebna broń dla zwykłych obywateli.. najważniejsza jest kontrola.. w przyszłości i tak dowody oraz płatność kartą/mobilna zostanie zniesiona a ludzi się zacznie czipować jak bydło.. ma to same wady, lecz gatunek który od zawsze żyje jak bydło nadaje się do takiego traktowania..

Kocur pisze:Po co takie komunistyczne pomysły żeby obejmować cały świat? Wręcz przeciwnie - Unia za dużo narzuca państwom, które powinny być suwerenne. Za dużo jest przepisów i regulacji, tak jak pisałeś przez brak inteligentnych ludzi, albo raczej ja bym powiedział, że przez brak ludzi kierujących się wartościami. Bo wiele tych głupich dla nas decyzji to przemyślane decyzje, które zwracają się przeciw obywatelom i przyszłym pokoleniom, ale nabijają kieszeń politykom.

unia europejska to świetny pomysł, najlepszy to światowy rząd.. problemem dzisiejszej ue są nieodpowiedni ludzie na stanowiskach którzy w większości kierują się interesem własnym..

Kocur pisze:No nie mogę się z tym zgodzić i z dalszą częścią tego akapitu. To, że ktoś coś kolekcjonuje to nie oznacza, że jest od razu niewolnikiem tego. To już zależy od psychiki tego kolesia. Na tej zasadzie można powiedzieć, że cokolwiek robię, to jestem tego niewolnikiem, a przecież człowiek jest panem rzeczy dopóki nie nada im w głowie innego znaczenia.

nie, cokolwiek robię jest wolne, nadawanie wartości przedmiotom nie.. kolekcjonowanie oznacza zaangażowanie, przywiązanie, dbanie.. a to skreśla rozum.. jestem przekonany że kult dóbr materialnych trzeba obalić, to oczywiście nie oznacza braku estetyki..

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Praca

Postautor: Kocur » 6 października 2015, o 12:37

JamesonWithApple pisze:dlatego trzeba odwrócić zależność rządu i ludzi.. rząd powinien obawiać się ludzi a jest odwrotnie, powinien mieć inne uprawnienia, ale ludzie jako gatunek idiotów ma to na co sam zapracował..


Ale system demokratyczny wymusza obecną sytuację. Najpierw powinniśmy zlikwidować demokrację w obecnej formie.

JamesonWithApple pisze:dla mnie jest to czysta droga do dalszych nierówności i konfliktów, mam zupełnie przeciwne zdanie..


A jak to uargumentujesz? Mniejszy zakres władzy to większa kontrola danego obszaru. Im ktoś więcej kontroluje tym mniejszy jest tak naprawdę jego wpływ. Jeśli jedna osoba ma jeden pokój i o niego dba, to tak zrobi, a jeśli ma dbać o kilkaset domów, to nie zadba o to należycie. Podobnie jest z różnorodnością rozwiązań, co jest bardzo ważne. Musi istnieć wiele rozwiązań i dane małe obszary powinny ulepszać system. Taka konkurencja powoduje potem przejmowanie przez resztę działających rozwiązań. To co Ty proponujesz brzmi jak komunizm.

JamesonWithApple pisze: już samo to że piszesz o prawie do posiadania broni świadczy o małości bo czym to jest innym? nazwij takiego człowieka rozumnym.


Małości? Bo co? Prawo do posiadania broni to najlepsza ochrona przed ewentualnymi najeźdźcami, grabieżami. Złodziej zaatakuje bezbronną babcię, ale nie zaatakuje uzbrojonego gangstera. Podobnie jak w przypadku broni atomowej dla każdego państwa chodzi po prostu o obronę, tak jak Twój organizm zabija bakterie, a komputer ma zainstalowany antywirus.

JamesonWithApple pisze: społeczeństwo musi być kontrolowane a łamanie prawa surowo karane.


W jaki sposób kontrolowane? Społeczeństwo ma być kontrolowane jak najmniej. Należy dbać o jak największą wolność.

Surowe kary za łamanie wolności to podstawa. Nie może to jednak polegać na kontroli, bo to automatycznie rodzi bunt. Człowiek cywilizowany nie może być kontrolowany, bo traci wtedy swoją największą godność - wolność wyboru. Zablokowanie tego czynnika niszczy struktury społeczeństwa. Podobnie zresztą jak bezbronność.

JamesonWithApple pisze:unia europejska to świetny pomysł, najlepszy to światowy rząd..


Fatalny pomysł i równia pochyła prowadząca do społeczeństwa sterowanego i jednolitości, wyzbycia się indywidualności i wolnego wyboru.

JamesonWithApple pisze:problemem dzisiejszej ue są nieodpowiedni ludzie na stanowiskach którzy w większości kierują się interesem własnym..


Zawsze tak będzie dopóki będzie taki system i możliwość władzy.

JamesonWithApple pisze:nie, cokolwiek robię jest wolne, nadawanie wartości przedmiotom nie.. kolekcjonowanie oznacza zaangażowanie, przywiązanie, dbanie.. a to skreśla rozum..


To jest nadinterpretacja. Nie ma tu mowy o skreślaniu rozumu.

JamesonWithApple pisze:jestem przekonany że kult dóbr materialnych trzeba obalić, to oczywiście nie oznacza braku estetyki..


Czyli dla Ciebie istnieje tylko kult dóbr materialnych, albo całkowite wyzbycie się ich? Ja wybieram opcję pośrednią - korzystanie z dóbr, wolność do ich zdobywania itd. Jakoś nie czuję się zniewolony przez swój telewizor czy smartfona.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Praca

Postautor: Prometeusz » 6 października 2015, o 14:29

Moim zdaniem to jest nadinterpretacja i szukasz sobie tego co się zgadza żeby analogia pasowała. Z drugiej strony bardzo logiczne jest to, że niepohamowana ekspansja gatunku w efekcie zakończy się zmniejszaniem populacji, co wynika już z samej interpretacji statystycznej.


Perfekcyjnie przekręcasz moją wypowiedź. :-) To Ty starasz się nasiłę wmówić, że stawiam ogólną analogię, a tak nie jest. 3 razy to tłumaczyłem, ale widać nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Szukam tego co się zgadza, by dopiero znaleźć analogie, a nie by pod jakąś dopasować interpretacje. Twoja logika strasznie szwankuje, a najgorsze jest to, że uważasz sie za nieomylnego.

Tylko że ta niepohamowana ekspansja rozwija się według określonego schematu. Bo miejsca na planecie nie brakuje, tylko ludzie po prostu gromadzą się na zamkniętym terenie, dokładnie tak jak robią to szczury. Psychologicznie to wygląda tak samo. Jeszcze kilkanaście tysięcy lat temu zabijaliśmy osobniki, które weszły na nasze terytorium. Jednak kiedy wymyśliliśmy rolnictwo i jedzenia przestało brakować, to zaczęliśmy się gromadzić i populacja rosła....

Miałem 3 lata intensywnej nauki o rozwoju człowieka i jego psychologi społecznej. Logika jest przez człowieka w bardzo niewielkim procencie wykorzystywana do układania sobie życia. Nawet nie u każdego się rozwinęła dostatecznie. Ludzie dalej kierują się instynktem i przypadkowo zebranymi memami. Nie myślą nad logicznością swoich działań. Nie wybierają drogi życiowej na podstawie logicznych przemyśleń. Więc Twój wniosek uważam za błędny.

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

Re: Praca

Postautor: JamesonWithApple » 6 października 2015, o 14:45

Kocur pisze:Ale system demokratyczny wymusza obecną sytuację. Najpierw powinniśmy zlikwidować demokrację w obecnej formie.

demokracja jest zła, tak.. tutaj się zgadzam.. ogólnie nigdzie na świecie i tak nie ma demokracji, jest ona ideałem do którego się dąży mniej lub jeszcze mniej..

Kocur pisze:A jak to uargumentujesz? Mniejszy zakres władzy to większa kontrola danego obszaru. Im ktoś więcej kontroluje tym mniejszy jest tak naprawdę jego wpływ. Jeśli jedna osoba ma jeden pokój i o niego dba, to tak zrobi, a jeśli ma dbać o kilkaset domów, to nie zadba o to należycie. Podobnie jest z różnorodnością rozwiązań, co jest bardzo ważne. Musi istnieć wiele rozwiązań i dane małe obszary powinny ulepszać system. Taka konkurencja powoduje potem przejmowanie przez resztę działających rozwiązań. To co Ty proponujesz brzmi jak komunizm.

Prawdą jest to co piszesz, ale jeden światowy rząd odpowiedzialny za najważniejsze kwestie nie oznacza braku zarządców w krajach(sektorach) którzy zajmują się sprawami aktualnych terenów a tylko to zapewnia wiedzę co w danym miejscu jest potrzebne do zmian.. czyli jeden rząd nie wyklucza nawet istnienia obecnych posłów tylko na znacznie mniejszych uprawnieniach...

Kocur pisze:Małości? Bo co? Prawo do posiadania broni to najlepsza ochrona przed ewentualnymi najeźdźcami, grabieżami. Złodziej zaatakuje bezbronną babcię, ale nie zaatakuje uzbrojonego gangstera. Podobnie jak w przypadku broni atomowej dla każdego państwa chodzi po prostu o obronę, tak jak Twój organizm zabija bakterie, a komputer ma zainstalowany antywirus.

małość bo każdy konflikt to małość i marność oraz głupota.. moją ideą nie jest to o czym piszesz.. mówisz; dajemy broń człowiekowi ''a'' aby bronił się przed potencjalnym obiektem ''x''.. nie rozwiązujesz w ten sposób przyczyny.. ja mówię aby rozwiązać ją od środka, aby nie było potrzeby posiadania broni (aby można było nabyć lecz żeby nikt nie miał tej potrzeby) a do tego potrzebna jest edukacja oraz kontrola.

Kocur pisze:W jaki sposób kontrolowane? Społeczeństwo ma być kontrolowane jak najmniej. Należy dbać o jak największą wolność.

kontrola nie oznacza braku wolności, dalej czynisz co chcesz lecz jesteś obserwowany. Dzisiaj żyjemy
w czasach inwigilacji. Kolejnym i finalnym etapem będzie zniesienie gotówki, czipowanie jest odpowiedzią, kontrolą idealną. Już dzisiaj można się zaczipować a rządy rozmawiają o przyszłości tego zastosowania. Kiedyś będzie to obowiązkiem, to jest pewne.. wystarczy przeczytać wiadomości polityczne w tym zakresie, to jest właśnie ta kontrola idealna, jest zła lecz ludzie jako gatunek ''idiotów'' wymaga takich rozwiązań..

Kocur pisze:Surowe kary za łamanie wolności to podstawa. Nie może to jednak polegać na kontroli, bo to automatycznie rodzi bunt. Człowiek cywilizowany nie może być kontrolowany, bo traci wtedy swoją największą godność - wolność wyboru. Zablokowanie tego czynnika niszczy struktury społeczeństwa. Podobnie zresztą jak bezbronność.

Człowiek cywilizowany musi być kontrolowany, cywilizacja = kontrola.. z roku na rok uprawnienia służb porządkowych są większe a inwigilacja obejmuje nawet sprzęt rtv i agd.. brak kontroli to anarchia.

Kocur pisze:Fatalny pomysł i równia pochyła prowadząca do społeczeństwa sterowanego i jednolitości, wyzbycia się indywidualności i wolnego wyboru.

pomysł dobry, obecnie zły przez swoje ułomności..

Kocur pisze:Zawsze tak będzie dopóki będzie taki system i możliwość władzy.

dlatego właśnie trzeba nadać większą władzę obywatelom..

Kocur pisze:Czyli dla Ciebie istnieje tylko kult dóbr materialnych, albo całkowite wyzbycie się ich? Ja wybieram opcję pośrednią - korzystanie z dóbr, wolność do ich zdobywania itd. Jakoś nie czuję się zniewolony przez swój telewizor czy smartfona.

tak, nie ma opcji pośredniej.. sam smartfon ma zastosowania logiczne, tv jest zbędnością..
Ostatnio zmieniony 6 października 2015, o 14:59 przez JamesonWithApple, łącznie zmieniany 1 raz.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Praca

Postautor: Kocur » 6 października 2015, o 14:48

Full Moon
niczego nie przekręcam.
Full Moon pisze:Twoja logika strasznie szwankuje, a najgorsze jest to, że uważasz sie za nieomylnego.

Bo Ty tak powiedziałeś? To Ty sprawiasz wrażenie jakbyś uważał się za nieomylnego. Ja używam argumentów, które dotyczą mechanizmów, a Ty posługujesz się ogólnikami.

Full Moon pisze:Psychologicznie to wygląda tak samo.


No nie tak samo, z tych powodów, które wymieniłem.

Full Moon pisze:Miałem 3 lata intensywnej nauki o rozwoju człowieka i jego psychologi społecznej. Logika jest przez człowieka w bardzo niewielkim procencie wykorzystywana do układania sobie życia. Nawet nie u każdego się rozwinęła dostatecznie. Ludzie dalej kierują się instynktem i przypadkowo zebranymi memami. Nie myślą nad logicznością swoich działań. Nie wybierają drogi życiowej na podstawie logicznych przemyśleń. Więc Twój wniosek uważam za błędny.


Mógłbyś to rozwinąć? Przy okazji może jakiegoś Nobla dostaniesz ;) Po tym co piszesz mam wrażenie, że ta Twoja nauka to wymysł na potrzeby forum, bo jakoś argumentów na to nie podajesz.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Praca

Postautor: Kocur » 6 października 2015, o 15:08

JamesonWithApple pisze:małość bo każdy konflikt to małość i marność oraz głupota.. moją ideą nie jest to o czym piszesz.. mówisz; dajemy broń człowiekowi ''a'' aby bronił się przed potencjalnym obiektem ''x''.. nie rozwiązujesz w ten sposób przyczyny.. ja mówię aby rozwiązać ją od środka, aby nie było potrzeby posiadania broni (aby można było nabyć lecz żeby nikt nie miał tej potrzeby) a do tego potrzebna jest edukacja oraz kontrola.


To jest całkowicie oderwane od rzeczywistości. Piszesz o tym jak powinien wyglądać idealny świat i chcesz osiągnąć to m.in. za pomocą kontroli. To nie może się udać. Zagrożenie x jest tylko potencjalne, bo kiedy mielibyśmy bronie, to tacy bandyci byliby szybko zdejmowani.

JamesonWithApple pisze:Dzisiaj żyjemy
w czasach inwigilacji.


I to jest jeden z głównych problemów, z którymi powinniśmy walczyć. Inwigilację należy likwidować.

JamesonWithApple pisze:Kolejnym i finalnym etapem będzie zniesienie gotówki, czipowanie jest odpowiedzią, kontrolą idealną.


Wtedy spełniłaby się wizja piekła na ziemi.

JamesonWithApple pisze:ludzie jako gatunek ''idiotów'' wymaga takich rozwiązań


Nieprawda, ale grupy rządzące będą próbowały to ludziom wmówić. Właśnie takie rozwiązania tworzą idiotów.

JamesonWithApple pisze:Człowiek cywilizowany musi być kontrolowany, cywilizacja = kontrola.. z roku na rok uprawnienia służb porządkowych są większe a inwigilacja obejmuje nawet sprzęt rtv i agd.. brak kontroli to anarchia.


I ta zwiększająca się kontrola prowadzi do upadku ludzkości i wszelkich wartości. Brak kontroli to nie anarchia, anarchia to całkowity brak zasad, a to nie to samo.

JamesonWithApple pisze:tak, nie ma opcji pośredniej..


No właśnie jest i o niej napisałem.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Praca

Postautor: Prometeusz » 6 października 2015, o 15:13

niczego nie przekręcam.


Przekręcasz, nie widzę sensu dyskutowania z Tobą. Artefax dobrze Cię podsumował w poprzednich wątkach. Ja nie mam nic więcej do dodania.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Praca

Postautor: Kocur » 6 października 2015, o 15:28

Dla mnie to by było poniżające żeby godzić się z trollem, bo nie umiesz wytłumaczyć swojego stanowiska i uciekasz się do "mówienia z ambony". Skoro Full Moon coś napisał to tak jest i nie trzeba wyjaśniać?

Nie podałeś nawet przykładu na takie przekręcanie.

Ostrzeżenie za obrażanie innych użytkowników. FM
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.


Wróć do „Rozmowy o wszystkim”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości