Jak zacząć? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Powitania, pytania, informacje o użytkownikach.
Awatar użytkownika
Mugosia
Posty: 3
Rejestracja: 20 lipca 2007, o 15:03
Reputacja: 0

Jak zacząć? Bardzo proszę o odpowiedzi.

Postautor: Mugosia » 20 lipca 2007, o 15:20

Najpierw chciałabym się przywitać. A więc witam wszystkich :)

Nie wiem gdzie powinnam to napisać, ale ten dział wydaje mi się najodpowiedniejszy.

Od jakiegoś czasu zastanawiałam się nad rozpoczęciem swojego rozwoju duchowego, gdyż zawsze wydawało mi się, że świat materialny nie jest tym do którego należę. Chciałabym zacząć, ale nie wiem jak. Wpisując w wyszukiwarkę "rozwój duchowy" trafiłam właśnie m.in. tutaj. Spotkał mnie natłok artykułów, pojęć, z którymi spotykam się po raz pierwszy i nie wiem co one znaczą. Nie wiem gdzie znaleźć podstawy "tego wszystkiego". Gdzie zaczerpnąć informacji na temat podstawowych pojęć, jakiegoś szerokiego wprowadzenia, które objaśniło by mi " z grubsza" na czym to wszystko polega. Na co dzień gubię się w tym materialistycznym, zaganianym świecie, pełnym przemocy, złośliwości, zła, stresu, uzależnień. Sama poddaję się im, ale w końcu stwierdzam, że dość już tego. Chciałabym znaleźć równowagę, siebie gdzieś w tym wszystkim, dojść do zgody z samą sobą. Wiem, że na pewno nie jest proste i nie zmieni się w tydzień, ale myślę, że jestem gotowa na podjęcie próby. Staram napełnić się optymizmem.

Jestem człowiekiem, który ma ze sobą wiele problemów, m.in. problem z akceptowaniem samej siebie. Często prowadzi mnie to do samowyniszczania.

Chciałabym zapytać: Czy rozwój duchowy pomoże mi zapanować nad samą sobą, nie krzywdzić innych, nie krzywdzić samej siebie. Czym jest rozwój duchowy i do czego prowadzi.

Przepraszam za chaos w wypowiedzi, oraz jeśli moja wypowiedź jest nieodpowiednia do tej strony. Bardzo proszę o odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Ariana
Posty: 110
Rejestracja: 18 marca 2007, o 14:00
Reputacja: 0

Postautor: Ariana » 21 lipca 2007, o 15:53

Mugosiu, witaj :)
A więc tak… Rozwój duchowy to pojęcie szeroko rozumiane i każdy zapytany napewno podałby trochę inną definicję opartą na bazie osobistych doświadczeń i rozmyślań.

Jednak prawda jest taka, że każda istota już w tym momencie duchowo się rozwija. Wszystkie doświadczenia – te dobre i nie – wzbogacają nas i uczą czegoś nowego nawet, jeśli tego początkowo nie zauważamy. Lecz przyjęte jest to, iż rozwojem duchowym nazywa się ten etap, w którym człowiek postanawia podążyć dalej świadomie przez życie i rozwija w sobie pozytywne cechy, by pomagać innym.
Takie świadome istnienie i otwarcie się na nowe możliwości pozwala poznać inne stany świadomości, inne światy. Najczęściej jest tak, że osoba, która postanowi pójść taką drogą, zaczyna widzieć wszechświat w zupełnie innym świetle. Zaczyna dostrzegać rzeczy, o których istnieniu wcześniej nie miał pojęcia. No i tak zmienia się jego dotychczasowe życie. To wymaga trochę czasu, a po drodze pojawiają się wątpliwości, przeszkody, które jednak uczą nas. Korzyści płynących z tego jest bardzo wiele. Lecz nie zawsze jest to prosta droga, czasem przynosi ze sobą zmiany, podczas których cierpimy. Ale to jest niekiedy konieczne, by móc później pójść dalej.

A od czego zacząć to nie wiem ^_^ Każdy ‘zaczynał’ od czegoś innego. Ale jeśli chcesz znaleźć równowagę, trochę przystopować w tym codziennym biegu to może spróbuj medytacji, wyciszenia umysłu. Przysiądź na chwilę i postaraj się nie myśleć o tych wszystkich błahostkach, gdy jakiś obraz pojawi się w twojej głowie to go odrzuć, ale nie walcz z tym za bardzo, najważniejszy jest relax :) Z czasem myśli jest mniej i łatwiej jest nam skupić świadomość na życiu teraźniejszym. Poczytaj o medytacji i spróbuj. Są różne techniki, prowadzące to różnorakich skutków. Można także kierować się intuicją.

Nie pozwalaj też negatywnym uczuciom zapanować nad tobą. Zwracaj uwagę na nie. Rozwijaj w sobie to, co najpiękniejsze: współczucie, miłość dla wszystkiego, co żyje, bezgraniczną i bezinteresowną chęć pomocy, zrozumienie, cierpliwość i uczciwość. To jest chyba najtrudniejsze ale to podstawa, doskonalisz w ten sposób swoje wnętrze, buduje się dobry, pozytywny fundament dla istnienia. :) Pomóc w tym mogą medytacje, wizualizacje, afirmacje itp. Ale najważniejsza jest świadomość tego, co w danej chwili odczuwasz i myślisz, no i chęć przezwyciężania niekorzystnych emocji.

Dzisiejsze czasy są bardzo dobre, jeśli chodzi o zdobywanie wiedzy z interesującej nas dziedziny. Mamy przecież Internet i tysiące tematycznych stron! Wiem, pojęć jest dużo, których się na początku nie rozumie i to wszystko wydaje się takie zawiłe. Ważne jest poszerzanie swojej wiedzy, zarazem świadomości. Więc czytaj, szukaj odpowiedzi, rozmyślaj nad tym, czego się dowiedziałaś i wyciągaj wnioski. Ale nie przyjmuj od razu wszystkiego, co popadnie na wiarę. Rozsądek– dobra rzecz :D

Na pewno ci się uda dotrzeć do tego, czego pragniesz!
Pozdrawiam cieplutko :kwiatek
Jesteśmy częścią historii, częścią opowieści ....

Awatar użytkownika
Mugosia
Posty: 3
Rejestracja: 20 lipca 2007, o 15:03
Reputacja: 0

Postautor: Mugosia » 21 lipca 2007, o 20:09

dziękuję, jestem bardzo wdzięczna za tą odpowiedź :) spróbuję medytacji. marzę o tym żeby uciszyć ten chaos wewnątrz mnie, który powoduje tyle zła wokół mnie. myślę, że tego mi trzeba. bardzo dziękuję :) :kwiatek postram się bywać na forum :)


Wróć do „Użytkownicy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość