Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: piotrekski » 15 czerwca 2015, o 15:46

Długo się zastanawiałem czy napisać o tym tutaj ale się jednak zdecydowałem.
Prawdopodobnie mam 1 problem z którego wynika drugi i kilka mniejszych.
Ten drugi o którym chce napisać jest taki, że czuję się jak bym był po za ciałem, albo inaczej- nie czuł całego ciała a jedynie części, np. prawą rękę a lewą już czuję inaczej. Czuję dookoła siebie jakąś energię, albo duszę (raczej moją). Czuję to ciągle. Mogę się tym "bawić"- owijać dookoła siebie, dookoła ręki, przepuszczać między nogami :)

Po zauważeniu tego czegoś nie zajmowałem się tym bo sądzę, że wynika to z mojego głównego problemu jednak później zająłem się i tą energię no ale bez skutków.

Dodam, że OOBE próbowałem tylko raz i to bez wiary, że mi się to uda, więc raczej to nie jest to.

Jbc będę uzupełniał temat gdyby się coś zmieniło i bym się z tym uporał.
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Kocur » 15 czerwca 2015, o 16:54

A na czym polega Twój główny problem?
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: piotrekski » 16 czerwca 2015, o 11:23

Mam głęboką niechęć do opisywania mojego głównego problemu. Przedstawiłem go psychiatrze dwóm osobom - jasnowidzące dziewczyny (nie wiem czy dobra odmiana). Nie widzę konieczności pisania o nim tutaj, a blokuje mnie coś jeszcze przed napisaniem :?

Co do tematu- nie stwierdzam, że wędruje po za ciało, nie wiem czy dobrze to określiłem. Tak czuję, ale też być może jest we mnie jakiś zły duch, który mnie opuszcza i wraca lub mogę nim ja "sterować" i np.owijać go dookoła siebie. Coś takiego ;-)
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Kocur » 16 czerwca 2015, o 13:58

Generalnie w internecie jesteś anonimowy, ale jak nie chcesz pisać to nie musisz ;) Wg mnie akurat te jasnowidzące dziewczyny nie są dobrymi osobami do rozwiązywania takich problemów. Psychiatra już tak, o ile nie proponuje leków blokujących świadomość :)

Nie ma w Tobie żadnego złego ducha, ale jeśli będziesz w to wierzył to możesz mieć wszystkie objawy opętania. Zasada jest prosta - duchy nie istnieją, ale wiara w to, że istnieją da Ci takie doświadczenia jakby one istniały.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: piotrekski » 16 czerwca 2015, o 15:18

No właśnie u psychiatry to 3 minuty i nawet nie skomentował tego co mu powiedziałem. Leki- brałem jeden lek -60 tabletek i lepiej mi się zasypiało i to tyle. później już nie brałem i znowu zacząłem brać inny który chyba nie daje w ogóle nic, a szkoda bo liczyłem chociaż na szybki sen :)
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Kocur » 16 czerwca 2015, o 15:45

Podejrzewam, że ciężko jest trafić na dobrego psychiatrę. Też trafiłem na takiego, który nic nie skomentował, zapisał lek i stwierdził wtedy nerwicę i depresję. Sam się wszystkiego pozbyłem i został mi jedynie problem demotywacji spowodowany brakiem logicznego celu, ale tego pewnie nikt nie rozwiąże i muszę się pogodzić z tym, że tak mam.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: piotrekski » 18 czerwca 2015, o 12:00

No popatrz, a mi nawet nie powiedzieli (bo byłem u dwóch) co mi stwierdzają :)
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Prometeusz » 18 czerwca 2015, o 12:27

Żeby wykryć przyczynę trzeba by zrobić skan mózgu. Lecz polscy psychiatrzy Ci tego nie przepiszą bo to drogie jest i robią to tylko przy ciężkich urazach. Może udałoby się załapać na jakiś program badawczy i zrobić to sobie przy okazji, ale nie wiem nic na ten temat.

Tak po za tym - nie doszukuj się w tym żadnej magii, mózg może mieć różne odpały związane z percepcją ciała i kończyn. Przyjmij to w formie mindfull i tyle, takie odczucia to bardzo dobry materiał do obserwacji.

Awatar użytkownika
Ahmada
Posty: 50
Rejestracja: 24 maja 2015, o 18:47
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Ahmada » 18 czerwca 2015, o 19:42

Jeśli poszukujesz bardziej rozwiązania swojej sytuacji niż zapchania się lekami to zamiast do psychiatry wybierz się do psychoterapeuty, albo psychologa. Może i jest to droższa przyjemność, ale bardziej rozwojowa. Dobrze by też było znaleźć terapeutę chociaż odrobinę zaznajomionego z tematem duchowości, ale to już wymaga dłuższych poszukiwań. Jeśli jesteś z centralnej polski i byłbyś zainteresowany takim sposobem podejścia do problemu, to daj mi znać na PW, a polecę ci psychoterapeutę i psychiatrę, który do leków ucieka się tylko jeśli pacjent bardzo nalega, a leczenie często wspomaga ziołami. Przy odrobinie szczęścia jest nawet opcja załapania się do niego za darmo (państwo płaci), ale nie ma wtedy możliwości otrzymania recepty.

Co do twoich odczuć to, puki nie jesteś w stanie opisać swojego głównego problemu, nie znajdziesz na forum żadnej większej pomocy niż to, co chłopaki już wyżej napisali - z resztą bardzo sensownie. Poza tym samo opisanie twojej sytuacji w środowisku zaznajomionym nieco z tematem może mieć głębokie działanie terapeutyczne.

No ale decyzja co pisać, a co nie jest tylko twoja.
Szanuję twoje poglądy. Opowiedz mi o nich więcej :)

Nie zależy mi na tym, byś przyjął moje spojrzenie na świat. Mój punkt widzenia jest wynikiem moich własnych przeżyć i jest właściwy dla nie, a niekoniecznie dla kogokolwiek innego.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: piotrekski » 18 czerwca 2015, o 20:43

Okej, napiszę wam co dokładnie mnie męczy od ponad 4 msc i co o tym wiem na dzień dzisiejszy.

Głównym powodem z którego wynikają moje problemy- brak radości z życia, stres, strach jest coś z oczami i nad oczami. Dokładnie gdzieś nad prawym okiem.
Czuję jakąś obręcz, jakiś okular- w środku.

Na jednym z forów znalazłem komentarz pewnej osoby z tym samym problemem.
Inna osoba odpisała jej, że też tak miała (czyli już są 3 osoby z tym przypadkiem) i że u niej to były objawy otwierania się cakry korony. Gdy już się otworzyła korona czuła przestrzeń.
Na tym samym forum odezwała się do mnie pewna dziewczyna która na odległość pomaga wraz z koleżanką ludziom, którzy mają jakieś dziwne bóle. Spróbowały pomóc i mi. Przesłałem im zdjęcie, podałem imię. Opisałem uczucie. Jedna z nich wczuwała się we mnie a druga próbowała uwolnić mnie od tego uczucia. Okazało się (według nich) że to Edeni założyli mi blokady w postaci magicznych obręczy w głowie. Było ich kilka, jedna z nich pisała, że coś mi ściągnęła. Później jeszcze wykryli we mnie dwa demony, których chyba się pozbyli. Kontakt się uwał jakieś 3 tygodnie temu z pewnego nic nie znaczącego powodu.

Odpowiem na wasze pytania już teraz
Skąd wiem, że moje problemy wynikają z tego uczucia w głowie?
- przed wielkanocą 3-4 dni udało mi się uporać z tą obręczą na ok. 1 sekundę, może mniej. I byłem tu i teraz, byłem człowiekiem przebudzonym.

Może się uderzyłeś?
- ostatnio w głowę uderzyłem się chyba 10 lat temu.

Może sobie to wymyśliłeś bo może masz schizofrenie?
- jak siedzi się w tak głupim i dziwnym problemie tyle czasu w końcu zaczyna się wątpić we wszystko, nawet w tak oczywistą rzecz jak czucie czegoś dziwnego w głowie.

Jak to się pojawiło?
- nie pamiętam już dokładnie. Ale nie sądzę by było to istotne.

No to na tyle :)
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Kocur » 18 czerwca 2015, o 22:07

piotrekski
a może jest odwrotnie? Może brak radości z życia, stres, strach powodują to coś nad oczami? Wg mnie jednym z Twoich dużych problemów jest posługiwanie się niepraktycznymi modelami rzeczywistości, które są skierowane na ezoterykę.

Mi kiedyś odwaliło, interesowałem się ezoteryką, podróżowałem sobie astralnie co faktycznie dawało poczucie doświadczenia jakby dusza unosiła się nad światem w różne miejsca, ale one były takie jakby inne i rozmyte (bo mózg stworzył te obrazy) a ja sobie wtedy wmówiłem, że dusza tak postrzega rzeczywistość i posługuje się symbolami, a świat jest zapisem w formie kodu i ja go odczytuję. Otworzyły się przede mną różne informacje na temat świata, szczególnie władzy - to były zwykłe głupoty, ale wtedy wydawało się to logiczne. Zmiana przekonań znów na prawidłowe zadziałała, ale problem polega na tym, że wszedłem w tą całą ezoterykę z powodu znudzenia tym co konkretnie wiemy.

Od kiedy zacząłeś interesować się duchowością i z jakiego powodu?
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: piotrekski » 19 czerwca 2015, o 11:53

Duchowością zacząłem interesować się przez moje zmiany i problemy osobiste. Ale tylko czytałem książki i powoli radziłem sobie z moimi problemami poprzez ich zrozumienie.
Z magią, ezoteryką nic mnie nie wiąże. Interesuje mnie tylko przebudzenie. Byłem łącznie 3 razy - ten jeden raz ostatni właśnie na tą jedną sekundę gdy znikła ta obręcz z głowy. Ale powróciła bo nie zakończyłem "naprawy".
Podróże astralne? OOBE? Jeden raz i bez wiary co nic nie dało. Próba trwała może z 15 minut ;d


PS- cieszy mnie ale też dziwi dlaczego nikt nie pyta jak "naprawiam" tą obręcz bo jest to trudne do wyjaśnienia ;) Ale wiem, że zmierzam w dobrą stronę tylko za długo to trwa i to mnie męczy :)
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Kocur » 19 czerwca 2015, o 13:42

piotrekski pisze:Duchowością zacząłem interesować się przez moje zmiany i problemy osobiste.


Czyli już po pojawieniu się tego, tak? Hmm. Dziwne, że psychiatra nie wysłał Cię na ten skan głowy, o którym pisał Full Moon.

To faktycznie wygląda na źródło problemów, nie możesz się z tym uporać więc chwytasz się różnych metod.

piotrekski pisze:PS- cieszy mnie ale też dziwi dlaczego nikt nie pyta jak "naprawiam" tą obręcz bo jest to trudne do wyjaśnienia


Ja np nie pytam bo dalej masz tą obręcz czyli nie zadziałało ;)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: piotrekski » 19 czerwca 2015, o 14:06

Bo ta naprawa to jak szycie czegoś, trwa i trwa, poprawia się, obręcz się zmienia, widzę coraz lepiej i czuję się coraz lepiej.

[quote]Czyli już po pojawieniu się tego, tak? Hmm. Dziwne, że psychiatra nie wysłał Cię na ten skan głowy, o którym pisał Full Moon.[quote]

"To'' pojawiło się ok. 4 msc temu a ja mam problemy ze sobą od września ubiegłego roku. Ciągle mi coś dolegało, wcześniej zanotowałem regres i progres. W styczniu chyba ogarnąłem, że to co się wydarzyło dwa razy w okolicach październik- listopad to było przebudzenie i od tamtej pory to jest dla mnie meta. Został ten jeden, jedyny problem, ale wiem, że nagroda będzie solidna. Jeśli nie przebudzenie to chociaż normalne życie, chociaż przez tą blokadę to nie wiem na jakim ja jestem właściwie miejscu jeśli chodzi o rozwój, te dwie dziewczyny o których pisałem doszły do wniosku, że na wysokim :)

PS- jestem podały mi np., że obecne to moje 43 wcielenie :)
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Awatar użytkownika
Ahmada
Posty: 50
Rejestracja: 24 maja 2015, o 18:47
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Dziwne uczucie bycia po za ciałem

Postautor: Ahmada » 21 czerwca 2015, o 14:28

No to teraz wiadomo dlaczego czujesz się jakbyś był poza ciałem. Psychika próbuje uciec od bólu, więc osłabia kontakt umysłu z fizycznością, odczucia z ciała się przytępiają, ale w zamian mogą się pojawiać wrażenia pozazmysłowe, inne postrzeganie przestrzeni, czasu, czy świata materialnego.

Co do samego bólu to skoro masz pomysł jak sobie z nim poradzić i wszystko idzie w dobra stronę to trzymam kciuki, żeby sytuacja jak najszybciej się rozwiązała. :-D

Nie będę ci pisała o możliwych rozwiązaniach twojego problemu, bo nie o to pytasz, więc ich pewnie nie potrzebujesz. Z własnego doświadczenia mogę natomiast dodać, że też kiedyś miałam ataki przytłaczającego bólu nad/za oczami, które potrafiły wzrok odebrać i w moim wypadku chodziło o toksyczną relację z pewną osoba, która sprzedawała mi rożne szkodliwe idee, a do tego zakładała pewnego rodzaju "znaki" na głowie, do tego bez mojej wiedzy. Bóle przeszły całkowicie parę miesięcy po zerwaniu kontaktu z tą osobą, przewartościowaniu swoich poglądów i dzięki drobnej pomocy "jasnowidzącej" przyjaciółki, która pozdejmowała symbole.
Szanuję twoje poglądy. Opowiedz mi o nich więcej :)

Nie zależy mi na tym, byś przyjął moje spojrzenie na świat. Mój punkt widzenia jest wynikiem moich własnych przeżyć i jest właściwy dla nie, a niekoniecznie dla kogokolwiek innego.


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości