ciąża

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: ciąża

Postautor: Kocur » 19 czerwca 2015, o 01:50

Full Moon pisze:Jeśli mowa o synchronizacjach - wierzę w nie, ale nie wykluczam, że dzieją się również rzeczy, które dają ich tylko pozory czyt. wybiórcza uwaga, przypadki, samospełniająca się przepowiednia.


Ja to akurat wykluczyłem bo moje przypadki były aż za bardzo nieprawdopodobne. Gdyby nie to, że wierzyłem wtedy w karmę i prawo przyciągania to zachorowałbym na schizofrenię bo przecież taki katolik pomyśli "k***a, Bóg do mnie mówi", a ateista może nawet uwierzyć w Boga ;)

Full Moon pisze:Wielu ludzi myśli, że w ich percepcji dzieje się coś magicznego, a tymczasem mają jakiś zator w mózgu czy jakąś inną przypadłość i doświadczają pewnego rodzaju synestezji. Warto poczytać o tym zjawisku bo domyślam się, że kolejne lata przyniosą nam niezwykłe wykorzystania tego zjawiska.


Przecież synestezja jest normalna i chyba to ma każdy w jakimś stopniu? A po trawie jest w większym stopniu :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: ciąża

Postautor: Prometeusz » 19 czerwca 2015, o 09:24

Jak ktoś nie zna pojęcia synestezji to przypisze temu magiczne znaczenie. Coś na zasadzie przypisywania bóstwa siłom przyrody kiedyś. Nie mówię o synestetycznych wrażeniach, a o zdolności przekładania jednych sygnałów zmysłowych na inne, wraz z głębią tego wrażenia. Sama synestezja to cecha każdego mózgu, ale nie każdy się nią posługuję, czy choćby ją zauważa. Po narkotykach, bodajże LSD efekt synestezji może się objawić.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: ciąża

Postautor: Kocur » 19 czerwca 2015, o 13:53

Ja mam lekką synestezję (w dzieciństwie miałem większą, ale proces wychowania zmienił mi wiele skojarzeń). Po marihuanie efekt jest bardzo fajny. Osoby, które mają naturalnie dużą synestezję nieraz mogą w ogóle nie czuć działania marihuany, bo mają tak naturalnie :D LSD to już nieco bardziej niebezpieczna jazda bo może zmienić myślenie na zawsze ;)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Ahmada
Posty: 50
Rejestracja: 24 maja 2015, o 18:47
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: ciąża

Postautor: Ahmada » 21 czerwca 2015, o 14:39

Kocur pisze:Ludzie doświadczają błędów poznawczych oraz odkrywania prawdy. Nie można spłycać tego do subiektywności doznań i porównania ze wszystkim pozostałym żeby powiedzieć, że istnieje albo wszystko albo nic.


Problem w tym, że nic z tego co doświadczamy nie jest obiektywne. Sygnały docierające z zewnątrz do naszego mózgu są wynikiem działania naszych zmysłów, a więc są subiektywne. Zapytaj dwoje ludzi jak widzieli jedno i to samo wydarzenie, a może się okazać, że ich rzeczywistości, są skrajnie odmienne.

Jeśli kwiatuszek twierdzi, że widzi aury, to znaczy, że we własnej rzeczywistości je widzi. Jeśli się z tego powodu cieszy, to tylko pogratulować :) Jeśli w czymś to przeszkadza, to przynajmniej ma teraz od tego spokój XD
Szanuję twoje poglądy. Opowiedz mi o nich więcej :)

Nie zależy mi na tym, byś przyjął moje spojrzenie na świat. Mój punkt widzenia jest wynikiem moich własnych przeżyć i jest właściwy dla nie, a niekoniecznie dla kogokolwiek innego.

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: ciąża

Postautor: Kocur » 21 czerwca 2015, o 15:00

Oczywiście, że to czego doświadczamy nie jest obiektywne, ale to nie znaczy, że nic nie jest obiektywne. Są pewne mechanizmy, które można badać i jest logika, która jest obiektywna. Np przede mną stoi komputer i to jest fakt. Przyjdzie 100000 osób i powie, że tu jest komputer, a więc to obiektywny fakt, prawda. Jeśli komputer będzie moją halucynacją to przyjdą inni i powiedzą, że mam schizy. Tak samo jest właśnie z aurą i tego typu rzeczami :)
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

: ciąża

Postautor: kwiatuszek » 24 czerwca 2015, o 08:52

Jak kilka osob widzi ta sama aure w identyczny sposob to maja wspolna urojona rzeczywistosc? :p troche przesadzacie xD

JamesonWithApple
Posty: 203
Rejestracja: 21 czerwca 2015, o 14:38
Reputacja: 0

: : ciąża

Postautor: JamesonWithApple » 24 czerwca 2015, o 09:04

kwiatuszek pisze:Jak kilka osob widzi ta sama aure w identyczny sposob to maja wspolna urojona rzeczywistosc? :p troche przesadzacie xD

organizm emituje różnego rodzaju pola magnetyczne, elektryczne, promieniowania lecz człowiek nie jest w stanie tego zobaczyć.. Ludzie mówiący o aurach są;
a) kłamcami
b) idiotami - widzą powstałe negatywy lub inne wrażenia i wierzą że to ''aura''

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: ciąża

Postautor: Kocur » 24 czerwca 2015, o 13:36

Ludzie widzą aurę tak samo bo dowiadują się o niej z tych samych źródeł. Podobnie jak katolicy, którym objawia się Bóg - w podobny sposób bo wiedzą o innych objawieniach i znają Biblię.
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

: ciąża

Postautor: kwiatuszek » 28 czerwca 2015, o 01:43

To co wg was nie jest iluzja?

Kocur
Posty: 1341
Rejestracja: 20 maja 2014, o 06:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: ciąża

Postautor: Kocur » 28 czerwca 2015, o 02:01

Co wg Ciebie nie jest młotkiem?
Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz.

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: ciąża

Postautor: Prometeusz » 28 czerwca 2015, o 19:13

Kocur pisze:Co wg Ciebie nie jest młotkiem?



Obrazek

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

: ciąża

Postautor: kwiatuszek » 28 czerwca 2015, o 23:41

Nie widze zbytnio zwiazku :-(

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: ciąża

Postautor: Prometeusz » 29 czerwca 2015, o 00:07

Jak kilka osób widzi ta sama aurę w identyczny sposób to maja wspólna urojona rzeczywistość?


Jeśli się sugerowali jednym źródłem to tak, jest to możliwe. Najlepiej zrobić podwójnie ślepą próbę. Jeśli zdadzą test wtedy możemy zacząć rozmawiać na poważnie. Wiesz co? Takie testy już się odbywały wielokrotnie i za każdym razem zdolność widzenia aur zostawała obalana.

A tymczasem...


kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

: ciąża

Postautor: kwiatuszek » 29 czerwca 2015, o 00:37

Ok rozumiem o co wam chodzi

kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: ciąża

Postautor: kwiatuszek » 29 czerwca 2015, o 00:46

Tylko po co ludzie udostepniaja wtedy falszywa wiedze?nic z tego nie maja a ktos to musial zapoczatkowac..


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości