Czy istnieje odpowiedz na pytanie: Kim jestem?

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
heretyk
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwietnia 2012, o 06:09
Reputacja: 0
Płeć: M

Czy istnieje odpowiedz na pytanie: Kim jestem?

Postautor: heretyk » 4 czerwca 2012, o 06:41

Czy słyszeliście może o terminie "pierwszy sen"? Czyli pierwszy odnośnik, ogólny zarys psychiki, który miałaby determinować nasze późniejsze życie. Niezgodność naszego "powołania" z tym, co robimy miałaby rodzić życiowe "problemy", jak utrzymują niektórzy mistycy.

icaro
Posty: 759
Rejestracja: 11 lutego 2011, o 10:50
Reputacja: 0

Re: Czy istnieje odpowiedz na pytanie: Kim jestem?

Postautor: icaro » 4 czerwca 2012, o 19:02

Wędrowałem jakąś ścieżką przez góry; słońce świeciło jasno a wokół mnie roztaczał się wspaniały widok. W pewnym momencie dotarłem do małej przydrożnej kapliczki. Drzwi były uchylone, więc wszedłem do środka. Ku mojemu zdziwieniu na ołtarzu nie było ani obrazu Dziewicy ani też krucyfiksu a jedynie przepiękna aranżacja z kwiatów. Po chwili spostrzegłem, że na podłodze przed ołtarzem siedzi, zwrócony twarzą w moją stronę, jogin – w figurze lotosu, pogrążony w głębokiej medytacji. Kiedy przyjrzałem mu się uważniej, uświadomiłem sobie, że ma on moją twarz. Wpadłem w głębokie przerażenie i zbudziłem się z myślą: „Ach, więc on jest tym, który śni mnie w medytacji. On ma sen, którym jestem ja.” Wiedziałem wówczas, że kiedy jogin się zbudzi, ja przestanę istnieć.
Karl Gustav Jung

Co jest tutaj procesem pierwotnym a co wtórnym?
(Proces pierwotny to to z czymś sie utożsamiam ...
Proces wtrórny to to co ''mi wychodzi bokiem''..
Skala nieważna. )
To, co ci przeszkadza pokazuje ci, że tao idzie w innym kierunku niż ty próbujesz iść".
Lane Arye

Ja nie użyłabym słowa determinizm ale pierwotne uwarunkowanie.
Głeboko ukryte uwarunkowanie ( na poziomie energi pierwotnej )...czy to jest determinizm raczej suma wyborów które sie urzeczywistniły wraz z narodzinami ...i które my uznaliśmy za rzeczywistość.
I zwykle odkrywanie tego wyboru zajmuje nam całe życie albo spory jego kawał...tworzy osobistą legende.
Ale na szczeście nie musisz mieć mapy wystarczy widzieć kawałek drogi przed sobą...inaczej nie było by ciekawości...tylko rutyna i plan X-letni do wykonania.
A to chyba gorsza zabawa niż otwieranie chińskiego pudełka.

Dlatego to może wyglądać na determinizm...ale to może być rozwój świadomości.
przez sztuczkę tożsamości.
http://zenforest.wordpress.com/2009/05/ ... medytacji/

heretyk
Posty: 132
Rejestracja: 26 kwietnia 2012, o 06:09
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Czy istnieje odpowiedz na pytanie: Kim jestem?

Postautor: heretyk » 5 czerwca 2012, o 08:50

Odpowiadasz na pytania, na które nie ma odpowiedzi, od początku wydawać się mogło można zaczynać, poznać siebie swoją stało-zmienną konstytucje, ze tak powiem, miejsce, które można nazwać domem, do którego się i tak powraca, jak żółw do skorupy?.
Ty sobie odpowiedz na pytanie dlaczego tak postępujesz?
dlaczego tak bardzo chcesz wystepować w roli autorytetu?


To, co ci przeszkadza pokazuje ci, że tao idzie w innym kierunku niż ty próbujesz iść".
Lane Arye

A kto powiedział, że trzeba iść ścieżką tao, czasem i nieświadmość jest dobra, natomiast jang można przeciwstawić jang, jing natomiast jing, byle nie robić z tego ogólnej i skostniałej zasady...
czy emocje wskazują na niewiadome? Kazdy flegmatyk tym wypadku...byłby mędrcem... Co Ty mi wpychasz? I po co?

Sama sobie odpowiedz, zidentyfikuj w sobie trolla, wytrop i zliwkiduj. :-D


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości