Zmiana

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
Awatar użytkownika
rómen
Posty: 36
Rejestracja: 2 stycznia 2007, o 19:51
Reputacja: 0

Zmiana

Postautor: rómen » 1 czerwca 2007, o 21:28

Straciłam coś, posmutniałam a później uznałam, że żadna zmiana nie zaszła. Druga forma zmiany dotyczy mojego sposobu życia i tego że ciągle staram się je zmienić. I tu również - takie coś jak zmiana nie istnieje. Zatem jeśli jej nie ma to, w czym ja tkwię?
Jak ją/to nazwać?
Brakuje mi tego jednego słowa, by ją zrozumieć. Czy wystarczy trwać nie koncentrując się na zmianie?

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Postautor: Sidd » 1 czerwca 2007, o 23:04

Zależy od punktu widzenia. Zmianę może zauwazyć umysł, który interpretuje ruch energii. Na poziomie świadomości zmiana nie istnieje, zawsze trwa nieustanne istnienie (ten moment teraźniejszości). I choć zewnętrzne formy się zmieniają, to wewnątrz trwa tło ciszy.

Zewnętrzny wszechświat trwa w nieustannej zmianie. Jest to ciągły ruch energii. Czy człowiek myśli o zmianach czy nie myśli - natura działa sama. Ciało człowieka, uczucia, mysli, zewnętrzne rzeczy - wszytko to jest wprawiane w ruch. Kwestia w tym, jak się do tego podchodzi. Można mysleć, że się trwa nieruchomo, można myśleć, że się zmienia. Wybierz, co dla Ciebie lepsze. :)

Z punktu widzenia duszy - już jesteś na miejscu. Doświadczasz. :)

Pojęcie "zmiana" jak i "niezmienność" są iluzją.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

Awatar użytkownika
rómen
Posty: 36
Rejestracja: 2 stycznia 2007, o 19:51
Reputacja: 0

Postautor: rómen » 2 czerwca 2007, o 16:45

Więc esencja tkwi w energii..? :) No... z tym to ja mam lekki kłopot :-D

:-) Dziękuję

Leaozinho
Posty: 32
Rejestracja: 31 maja 2007, o 22:31
Reputacja: 0

Postautor: Leaozinho » 2 czerwca 2007, o 17:11

Biorac pod uwage, ze jestesmy spolaryzowani miedzy tym, co wewnetrzne i tym, co zewnetrzne. Majac mozliwosc laczenia sie z tym Wnetrzem i jednoczesnie bedac wyprojektowanym na Zewnetrze - istotna rzecza jest dokonywanie zmian - na miare swojej swiadomosci.


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość