Oddychanie

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
kwiatuszek
Posty: 63
Rejestracja: 10 maja 2015, o 17:25
Reputacja: 0
Płeć: K

Oddychanie

Postautor: kwiatuszek » 14 lutego 2017, o 04:06

Podczas medytacji czuję jakby powietrze nie wchodziło do nosa tylko prosto do brzucha i rozchodzilo się w postaci ciepła po ciele.następnie lekkie mrowienie i dretwienie . To dobrze czy źle ? Dlaczego ?

Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

Oddychanie

Postautor: Freee » 22 kwietnia 2017, o 20:40

Każdy przechodzi swój jedyny w swoim rodzaju "proces" podczas medytacji. Każda jest inna, i nic się nie powtarza. Ponieważ podczas każdej kolejnej wchodzisz troszkę głębiej w doświadczanie siebie i świadomość ciała, stłumionych energii, uczuć, emocji, siebie - w chwili obecnej - TERAZ. Nie ma Złych medytacji i nie ma dobrych, po prostu stajesz się coraz bardziej świadomy siebie w chwili obecnej. To nie jest ani dobre, ani złe, po prostu jest... Obserwuj, czuj, doświadczaj, oddychaj... i przede wszystkim baw się tym. Zauważaj kiedy wchodzisz w umysł który ocenia i boi się własnych osądów. Zauważaj jaki masz oddech, głęboki i lekki, czy płytki i stłumiony, obserwuj energię w swoim ciele. Jeżeli nie czujesz się bezpiecznie z procesem, przed każdą medytacją wyraź intencje by wszystko podczas medytacji służyło twojemu najwyższemu dobru tak jak to widzi twoje najwyższe JA. I tak się stanie. Bo tak już jest...
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

Awatar użytkownika
Widz
Posty: 5
Rejestracja: 16 czerwca 2017, o 20:22
Reputacja: 0
Płeć: M

Oddychanie

Postautor: Widz » 16 czerwca 2017, o 21:03

Dobrze jeżeli koncentrujesz się na oddechu, wtedy twój umysł potrafi nazwać to jak go odczuwasz a to oznacza że masz przytomność, czyli nie śpisz.
Nie jesteś też skoncentrowana na czymkolwiek innym co nie jest medytacją, bo te stany umysł nazywa nieprzytomnością, w niej także doświadczamy życia.
Lśnij nawet w dzień.

kamira
Posty: 4
Rejestracja: 8 sierpnia 2017, o 22:17
Reputacja: 0
Płeć: K
Kontaktowanie:

Oddychanie

Postautor: kamira » 8 sierpnia 2017, o 22:21

Popieram, bardzo dobrze, że skupiasz się na oddechu. Właśnie tak powinnaś robić.

maricinpn
Posty: 5
Rejestracja: 14 września 2017, o 10:33
Reputacja: 0
Płeć: M

Oddychanie

Postautor: maricinpn » 14 września 2017, o 12:04

Ja za pierwszym raz jak chciałem medytować , przyznam się bez bicia. Miałem spokój , odziwo dzieci na dworze nie chałasowly. Wyciszyłem się, zaczełem sluchać własnego oddechu, może siedziałem tak 20 minut, i niewiem kiedy zasnałem.Obudził mnie wtedy hakowiec u sąsiada. Ale się przestraszyłem.

mczay
Posty: 241
Rejestracja: 27 kwietnia 2018, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: K

Oddychanie

Postautor: mczay » 15 stycznia 2023, o 20:43

Dzięki za wskazówki

___
ława dębowa na wymiar


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości