czemu odechciało mi sie medytowac jak dowiedziałem sie że medytuje

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
taiczi
Posty: 4
Rejestracja: 19 listopada 2016, o 13:22
Reputacja: 0

czemu odechciało mi sie medytowac jak dowiedziałem sie że medytuje

Postautor: taiczi » 19 listopada 2016, o 14:46

Mam taką książkę porady dr Górnickiej przeczytałem tam aby ćwiczyc mudre wiedzy min 45 min na dzien nie pamiętam chyba na poprawe wzroku ona to radzi w każdym bąć razie jako najprostrze ćwiczenie bodaj ze pogłebiające i tyle nic specjalnego.Wiec systematycznie ćwiczyłem to chodzi oto aby złączyc odpowiednio palce zamknąć oczy i podążać za oddechem mogłem tak i 3godz siedziec.Jak tylko dowiedziałem sie ze to jest medytacja oddechem momentalnie odechciało mnie sie jak juz sie zebrałem to juz nie to, za czołem to brać bardziej poważnie bardziej sie starałem zaczeły pojawiac sie jakieś mysli w głowie.Nie polecam za dużo wiedzieć Lepiej mniej wiedzieć . :stuk

Awatar użytkownika
Praktyk
Posty: 65
Rejestracja: 17 lipca 2014, o 06:23
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

czemu odechciało mi sie medytowac jak dowiedziałem sie że medytuje

Postautor: Praktyk » 19 listopada 2016, o 15:22

Mówi się, że "Prawda nas wyzwala", a do jej osiągnięcia potrzebna jest wiedza. Twoja konkluzja na końcu wypowiedzi jest błędna. Zalecam samoobserwację, co w Tobie bierze się z czego (uczucia, myśli, emocje itp.), także a propos odrzucenia od medytacji. To akurat typowe zjawisko u osób z niższym poziomem duchowości. W psychologi nazywa się ono bodajże reaktancją. Samoobserwacja przyniesie Ci wiele niezwykłych odkryć swojej natury, a poprzez nią natury ogólnie, ludzkiej. Pozdrawiam
http://jakzmnienicswojezycie.blox.pl/ - Blog poświęcony rozwojowi osobistemu, duchowemu i religijnemu pisany przez wieloletniego Praktyka.

http://wiedza-jest-super.blogspot.com/ - Blog o szeroko rozumianej wiedzy.

Awatar użytkownika
paniewa
Posty: 8
Rejestracja: 5 stycznia 2017, o 18:12
Reputacja: 0
Płeć: K

czemu odechciało mi sie medytowac jak dowiedziałem sie że medytuje

Postautor: paniewa » 11 stycznia 2017, o 16:28

Może przyczyna leży w Twojej obawie? Medytacja może Ci pomóc, jednak może masz jakieś nierozwiązane pytania na jej temat, które teraz blokują cię przed nią.


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości