Medytacja warunki

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
Awatar użytkownika
daaatz
Posty: 45
Rejestracja: 14 kwietnia 2015, o 14:02
Reputacja: 0
Płeć: M

Medytacja warunki

Postautor: daaatz » 21 lipca 2015, o 13:44

Witam,

mam pytanie odnośnie warunków do codziennej praktyki medytacji, niektórzy piszą, że musi to być cisza, coś gdzieś czytałem że jakiś mistrz Zen prowadził medytacje w okolicy budynku gdzie grała kapela rockowa, że to mu nie przeszkadzało.
Mam o tyle komfort, że pracuję w domu, mogę sobie pomedytować w ciągu dnia, czasami jakieś hałasy zza domu są, zależnie od hałasu podąrzam i przeszkadzają mi albo nie.
No ale jednak super cisza to jedynie przed snem po 23.

Ja to u Was wygląda ? Co o tym sądzicie ?

Awatar użytkownika
piotrekski
Posty: 163
Rejestracja: 28 stycznia 2015, o 17:51
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Medytacja warunki

Postautor: piotrekski » 21 sierpnia 2015, o 20:03

Cechą medytacji jest uwaga.To ona jest najważniejsza. Cisza ma być w twojej głowie, na zewnątrz jest to obojętne, ale jeśli jest hałas może być trudniejsze zachowanie wewnętrznego spokoju.
chcesz idź dalej idź choćby z nudów

Awatar użytkownika
gość1234
Posty: 7
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, o 17:00
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Medytacja warunki

Postautor: gość1234 » 22 sierpnia 2015, o 15:39

jesli chciałabys pomedytowac mam super cwiczenie dla ciebie, super jesli bys sprobowala na you tube wyszukaj sobie to "zmien swoje zycie - programowanie podswiadomosci wg Paul McKenna

Awatar użytkownika
gość1234
Posty: 7
Rejestracja: 21 sierpnia 2015, o 17:00
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Medytacja warunki

Postautor: gość1234 » 22 sierpnia 2015, o 15:40

poloz sie w wygodnej pozycji najlepiej zamknij wszystkie okna i oczysc sie
. POZDRAWIAM

Awatar użytkownika
paniewa
Posty: 8
Rejestracja: 5 stycznia 2017, o 18:12
Reputacja: 0
Płeć: K

Medytacja warunki

Postautor: paniewa » 11 stycznia 2017, o 16:29

piotrekski pisze:Source of the post Cechą medytacji jest uwaga.To ona jest najważniejsza. Cisza ma być w twojej głowie, na zewnątrz jest to obojętne, ale jeśli jest hałas może być trudniejsze zachowanie wewnętrznego spokoju.

:ok

Mi bardzo dobrze medytuje się z muzyką. To mnie wycisza, uspokaja i w głowie rzeczywiście pojawia się spokój, harmonia.. Każdy musi znaleźć sposób dla siebie, który będzie dla niego odpowiedni. Mi typowa cisza w medytacji przeszkadza i mnie rozprasza.

Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

Medytacja warunki

Postautor: Freee » 22 kwietnia 2017, o 20:50

Zauważyłem, że jak poszukuje spokoju, wtedy przychodzi do mnie wiele sytuacji, które pokazują mi moje własne przestrzenie w których pokoju nie mam wcale. Kiedy szukam klarowności, pojawiają się ludzie, którzy poprzez swoje zachowanie wywołują we mnie pomieszanie pokazując mi przestrzenie wewnętrzne w których jasności nigdy nie było.
Bo która cisza jest głębsza, ta uzyskana w medytacji na szczytach gór, czy ta na samym środku miejskiego targu w ciszy własnego serca...
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

Awatar użytkownika
Meduzes
Posty: 12
Rejestracja: 17 maja 2017, o 11:50
Reputacja: 0
Płeć: M

Medytacja warunki

Postautor: Meduzes » 22 maja 2017, o 12:22

Jeżeli człowiek identyfikuje się z gadającym umysłem, z ciągłą kontemplacją, ciągle dedukuje, analizuje, przeżuwa myśli (a to męczy, zajmuje, ciąży jak ciężarki na siłowni) to z potrzeby oddechu wpada na pomysł medytacji (wyciszenie choć w jakimś stopniu). I najwidoczniej się to niektórym udaje skoro to robią i nawet tego uczą. Mnie to za cholerę nie wyszło :-D

Nie wyciszyłem umysłu i nadal kontempluje ... Nie uda się go także wyłączyć gdyż jest on ściśle powiązany z egzystowaniem tutaj na materialnym padole. Natomiast da się przejrzeć że umysł to nie TY i nie ma potrzeby utrzymywanie ciągłej uwagi na tym co on tam mieli i przetwarza ;-)

mczay
Posty: 241
Rejestracja: 27 kwietnia 2018, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: K

Medytacja warunki

Postautor: mczay » 28 marca 2023, o 02:09

Jakie są warunki?

__
wyświetlenia na youtube


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości