NWM Różaniec wewnętrznego kierownictwa

Wiele inspiracji natemat narzedzi duchowego rozwoju.
poszukującyprawdy
Posty: 19
Rejestracja: 27 listopada 2009, o 22:44
Reputacja: 0
Płeć: M

NWM Różaniec wewnętrznego kierownictwa

Postautor: poszukującyprawdy » 27 lipca 2011, o 18:14

NWM = Narzędzia Wniebowstąpionych Mistrzów

Dział 1szy o różańcach i najskuteczniejszym sposobie wykonywania ich.
Dział 2gi różaniec właściwy



1.1Dlaczego odmawiać różańce

Dlaczego odmawiać różańce?
Po prostu. Przynoszą korzyść tobie i planecie. Odmawianie różańca inwokuje duchową energię, czyli światło, które przepływa przez twoją świadomość, gdy wymawiasz słowa różańca. Energia ta jest kierowana w konkretne warunki – w twoją psyche, w twoją sytuację osobistą lub jakąś sytuację na planecie – gdzie zaczyna pochłaniać wszelką opozycję wobec możliwie najlepszego rozwiązania. Nietrudno to zrozumieć, gdy weźmiesz pod uwagę fakt, że nauka udowodniła, iż wszystko jest zrobione z energii. Dlatego na każdą sytuację można spojrzeć pod kątem energii – i im niższa energia, tym niższy skutek.

Na tej witrynie jest wiele nauk, które szczegółowiej wyjaśniają wagę odmawiania różańców, ale dwie strony przytoczone poniżej dadzą ci szybki przegląd. Jednak w końcu sam musisz wypróbować różańce – przez pewien czas – by przekonać się, czy zadziałają dla ciebie. Dowód jest w odmawianiu.

1.2Praktyczne aspekty odmawiania różańców

Odmawianie różańca jest proste. Po prostu czytasz go głośno. Oczywiście, można czytać z ekranu monitora, ale większość ludzi woli wersję papierową.

1.3Gdzie odmawiać różaniec?

Różaniec można odmawiać wszędzie, ale większość ludzi woli własny, cichy pokój, gdzie nikt im nie będzie przeszkadzać przez 20 min czy tyle, ile będzie potrzebne do odmówienia różańca (w przypadku braku czasu można odmówić tylko część różańca).

Możesz siedzieć przed komputerem, ale większość ludzi będzie wolała wygodniejsze krzesło. Usiądź prosto, w wygodnej pozycji. To sprzyja przepływowi energii.

Możesz mówić różaniec w czasie prowadzenia samochodu, ale ze względów bezpieczeństwa w takim przypadku musisz znać tekst na pamięć albo powtarzać go za płytą. Mamy płyty z nagraniami większości różańców. Nastawiasz płytę i nawet jeśli nie znasz całego tekstu, możesz powtarzać choćby Zdrowaś Mario i też odnieść dużą korzyść.

1.3Kiedy odmawiać różaniec?

Różaniec możesz odmawiać o dowolnej porze. Niektórzy lubią odmawiać go rano, ponieważ czują jego działanie w ciągu dnia, co często sprawia, że dzień mija łatwiej. Szczególnie dotyczy to różańców inwokujących duchową ochronę, jak Różaniec Archanioła Michała czy Różaniec Dziennego Wzrostu.

1.4Jak odmawiać różaniec?

Tak naprawdę to musisz tylko wiedzieć, że wszystkie różańce składają się z konkretnych i ogólnych (te są powtarzane) afirmacji. Te konkretne afirmacje odnoszą się do szczególnych warunków, na których skupia się różaniec. Afirmacje ogólne są powtarzane przed tymi konkretnymi lub po nich.

By odmówić różaniec, po prostu zacznij od początku. Różaniec zwykle zaczyna się od słów: "W imię bezwarunkowej miłości Ojca, Matki, Syna, Ducha Świętego i Cudownej Matki, amen".

Niektórzy, czytając ten pierwszy fragment, czynią ręką znak krzyża, ale nie jest to konieczne. W tym miejscu możesz powiedzieć krótszą lub dłuższą modlitwę lub inwokację, by poświęcić różaniec konkretnemu celowi. Na przykład, jeśli masz do czynienia z konkretnym problemem, który chcesz rozwiązać, to opisz szczegółowo sytuację i poproś o jej rozwiązanie. Nie zapomnij zawołać o możliwie najwyższy rezultat – który nie zawsze jest widoczny dla naszych zewnętrznych umysłów. Więc możesz powiedzieć: "W imię Chrystusa proszę, by...". Lub możesz zakończyć modlitwę słowami: "Niech tak jest zgodnie z najwyższą wizją Chrystusa". Lub: "Niech tak jest zgodnie z wolą Boga".

Potem czytasz następną afirmację. Po niej następują kolejne części różańca i większość różańców ma 4 główne części. Czytasz tytuł sekcji (jeśli jest) i przechodzisz do kolejnych afirmacji. Na przykład tak wygląda początek trzeciej części różańca "Twórcza wolność woli":

1. Patrzę teraz na tę planetę i jej długą historię konfliktów. Widzę, że wszystko to marność i wołam do Nieskończoności o wyższą drogę. Rozumiem, że w życiu musi być coś więcej niż ta nieustanna walka.

Witaj, wyższa mocy!
By odzyskać wolność mojej woli,
znajduję w sobie cichy punkt.
Nieskończoność jest w mym sercu,
ma decyzja zawsze zaczyna się stąd.

Widzę teraz pojedynczym wzrokiem,
że "Ja jestem Bogiem, a Bóg jest Mną".
Rozwijając się jak święty kwiat,
znajduję w sobie swą wyższą moc.

Oczywiście, gdzie zobaczysz napis "Witaj, wyższa mocy!", powtarzasz całą tę afirmację (dwie zwrotki). To powtarzanie afirmacji (takich jak ta, czy Zdrowaś Mario) nadaje różańcowi rytm i czyni z niego tak potężny rytuał.

"Cudowny różaniec" Matki Marii powtarzasz cztery razy, a wszystkie pozostałe po prostu czytasz raz. Różaniec zawsze kończy się zapieczętowaniem i należy je powiedzieć, nawet jeśli odmawiasz tylko część różańca.




1.5Duchowe aspekty odmawiania różańców


Nie ma tylko jednego właściwego sposobu odmawiania różańca; jest wiele właściwych sposobów odmawiania różańca. Różni ludzie preferują różne sposoby, choć niektóre sposoby są mniej efektywne niż inne.



1.6Cel odmawiania różańców

Zasadniczą sprawą jest zdawanie sobie sprawy z tego, że to nie jest zwykła modlitwa. Celem różańca nie jest przedstawianie swojej prośby, na którą jakaś istota w niebie może odpowiedzieć lub nie. Odmawianie różańca jest duchowo-naukowym procesem, w którym odmawianie różańca we właściwy sposób NA PEWNO przyniesie skutek. Głównym celem odmawiania różańca jest inwokowanie duchowego światła – światła o wysokiej częstotliwości – z wyższego królestwa. I to światło dokonuje zmiany w naszej osobistej czy sprawie planetarnej. Więcej na ten temat w dziale Dlaczego odmawiać różańce.



Inwokowanie duchowego światła to zupełnie naturalny proces, w którym od początku pisane było ci uczestniczyć. Masz wszystko, co jest potrzebne, by inwokować światło, ale wielu ludzi nie było wychowywanych ze świadomością tej zdolności. W konsekwencji uświadomienie sobie swej zdolności inwokowania światła może wymagać pewnej praktyki, byś mógł nauczyć się, jak odnosić największą korzyść z tej zdolności.



1.7Odmawianie różańca to nie mechaniczny proces

Niezmiernie istotne jest, by zrozumieć, że inwokowanie światła nie jest procesem mechanicznym. Nie da się tego zrobić przez zwykłe czytanie tekstu różańca, tak jakby się czytało artykuł w gazecie. Inwokowanie światła to nie proces intelektualny, gdyż nie angażuje ono umysłu ani głowy. Inwokowanie światła to proces intuicyjny, a zdolności intuicyjne ześrodkowane są w sercu.

Większość ludzi zainteresowanych rozwojem duchowym już jest świadoma swych intuicyjnych zdolności i często czuje palenie lub poruszenie wokół fizycznego serca lub pośrodku klatki piersiowej. Odmawiając różaniec, będziesz chciał zestroić się ze swym sercem i poczuć to palenie w sercu.

Można powiedzieć, że aby inwokować duchowe światło z wyższego królestwa, musisz najpierw mieć połączenie z tym królestwem. A to połączenie dokonuje się poprzez serce, przez zaangażowanie serca. Niektórzy już się tego nauczyli i jeśli należysz do takich ludzi, to zrób to, co robisz zwykle, by pobudzić swój płomień serca. Potem odmów różaniec.

Jeśli nie masz wprawy we wnikaniu w swoje wnętrze, poświęć najpierw chwilę na zestrojenie się z duchowym płomieniem, który płonie w twoim sercu (w centrum energetycznym położonym pośrodku klatki piersiowej). Możesz medytować nad jakimś pozytywnym, wzniosłym obrazem, słuchać podniosłej muzyki lub stosować jakąś technikę wizualizacyjną, np. harmonizowanie się z wewnętrznym Chrystusem.

Gdy zestroisz się z płomieniem serca, zacznij czytać różaniec i poczuj, jak energia wypływa z serca i jest wyrażana poprzez twój głos – ośrodek energetyczny nad gardłem – i słowa, które czytasz. Te słowa stają się kielichami niosącymi światło, a twa uwaga kieruje je w konkretne sytuacje wymienione w różańcu.



1.8Wizualizacja w czasie odmawiania różańca

Jaki sens ma inwokowanie światła, jeśli nie jest ono kierowane w konkretne sytuacje? Niektórzy ludzie myślą słowami, a inni obrazami. Jak długo angażujesz swój płomień serca, tak długo odmawianie różańca będzie przyciągać światło i to światło będzie kierowane przez słowa różańca. Ale jeśli jesteś wzrokowcem, możesz uwydatnić cały proces odmawiania różańca przez wizualizację.

W czasie odmawiania różańća możesz posłużyć się jakąś techniką wizualizacji lub po prostu wyobrażać sobie jakiś obraz. Na przykład, jeśli odmawiasz różaniec dla rozwiązania jakiegoś problemu na świecie, to wizualizuj pozytywny rezultat tej sytuacji. Albo wizualizuj kraj czy całą planetę otoczone białym lub fioletowym światłem. Podobnie wizualizuj osobę już uzdrowioną i otoczoną światłem. Nie przeszkadza, że przykładasz większą uwagę do wizualizacji niż do słów, o ile twoje serce jest cały czas zaangażowane i nie zatracasz się w wizualizacji.

Jeśli nie jesteś wzrokowcem, to nie przejmuj się obrazami. Po prostu koncentruj się na słowach i nie próbuj czegoś wizualizować, jeśli to odrywa cię od twego wewnętrznego zharmonizowania. W przypadku słuchowca najlepsze skutki przyniesie skupienie się na słowach.



1.9Czy można rozkazywać Bogu?

Może wyrosłeś w przekonaniu, że odmawianie różańca lub modlitwy jest pasywną czynnością, w czasie której o coś prosisz. Jednak nawet Biblia wspomina o rozkazywaniu:
Tak mówi PAN, Święty Izraela i jego Twórca: Pytajcie Mnie o przyszłe rzeczy dotyczące moich synów, a co do dzieła moich rąk dawajcie mi rozkazy (Iz 45:11, KJV).

Wezwiesz Go, a On cię wysłucha, wypełnisz swoje śluby, zamiary swe przeprowadzisz. Na drodze twej światło zabłyśnie (Hi 22:27-28).

Jak Matka Maria wyjaśnia na tej witrynie, mamy współtworzyć z Bogiem, a zatem mamy prawo – i święty obowiązek – inwokować światło. Nie robimy tego dla zaspokojenia pragnień ego, ale dla przejawienia szerszego zamiaru Boga – który możemy nazywać Złotą Epoką, pokojem lub obfitością – na Ziemi. Właśnie to Bóg pragnie ujrzeć na Ziemi, gdyż Jezus powiedział:
Nie bój się, mała trzódko, gdyż spodobało się Ojcu waszemu dać wam królestwo (Łk 12:32).

Jednakże, ponieważ Bóg dał nam wolną wolę, nie stanie się tak, dopóki ktoś nie zacznie o to wołać. My jesteśmy tymi, którzy muszą wziąć Ziemię w posiadanie, jak Bóg nam polecił:
A wreszcie rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na Nasz obraz, podobnego Nam. Niech panuje nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym, nad bydłem, nad ziemią i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi! (Rdz 1:26).

Po czym Bóg im błogosławił, mówiąc do nich: "BądĽcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi (Rdz 1:28).

Jak czynimy Ziemię sobie poddaną? Jezus wyjaśnia to w swej kluczowej przypowieści o sługach, którzy pomnażali swe talenty:
Rzekł mu pan: Dobrze, sługo dobry i wierny! Byłeś wierny w rzeczach niewielu, nad wieloma cię postawię: wejdĽ do radości twego pana! (Mt 25:21).

Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma (Mt 25:29).

Matka Maria wyjaśnia, że Wniebowstąpiony Zastęp ma moc zaprowadzenia królestwa Bożego na Ziemi, ale nie ma na to pozwolenia. My mamy pozwolenie, ale nie mamy mocy. Dlatego przywołujemy światło, przez co dajemy Wniebowstąpionemu Zastępowi prawo działania na Ziemi. I po to właśnie są różańce Matki Marii: wnieść światło w świat materialny, światło, które jest jedynym kluczem do przejawienia królestwa Bożego na Ziemi.


1.10 Znalezienie właściwej prędkości i rytmu

Najważniejsze w odmawianiu różańców jest zaangażowanie płomienia serca. Im więcej serca włożysz w tę praktykę, tym więcej światła przyciągniesz. Prędkość mówienia jest mniej istotna niż utrzymywanie żaru w sercu.

Niemniej jednak są jakieś korzyści w mówieniu szybko lub wolno. Przy wolnym mówieniu łatwiej wizualizować i niektórym ludziom ten sposób pozwala na większe zaangażowanie serca. Wolą bardziej modlitewny sposób odmawiania różańca. Ale ważną częścią różańca jest rytm i przy szybszym mówieniu można uzyskać bardziej płynny, wyraźniejszy rytm. Jeśli przy takiej wyższej prędkości potrafisz utrzymywać poruszenie serca, to będzie to bardzo silny sposób odmawiania różańca.

Pamiętaj, że nie ma jednego właściwego sposobu i nawet może nie być jednego sposobu, który jest właściwy dla ciebie. Eksperymentuj i odkryj, co jest najlepsze dla ciebie. I nie popadnij w rutynę. Czasem najlepsze skutki można osiągnąć przy wolnym odmawianiu różańca z wielkim oddaniem. Innym razem możesz czuć się obciążony przez negatywne energie i dlatego będziesz potrzebował odmawiać różaniec z wielka mocą, by przebić się przez te negatywne energie.

Odmawianie różańca z większą prędkością może dać lepsze poczucie przepływu i rytmu. Także zmniejsza czas potrzebny na odmówienie, ale to jest miecz obosieczny. Nie wpadnij w pułapkę szybkiego odmawiania różańca, by szybciej skończyć. Jeśli nie poruszysz płomienia swego serca, to nie uzyskasz pełnych rezultatów. Prędkość nigdy nie jest ważniejsza niż wewnętrzne zharmonizowanie. Lepiej odmówić część różańca z wewnętrznym skupieniem, niż niedbale powiedzieć cały.

Kilka głównych sposobów odmawiania różańca:
(Najlepiej kliknij prawym klawiszem na linku i zapisz plik na dysku.)
Modlitewny. Odmawiaj różaniec powoli z uczuciem czci i oddania. Mów miękko, jednak z pewną intensywnością. Skup się na sercu lub ulubionym obrazie Matki Marii.
Rytmiczny. Odmawiaj różaniec ze średnią prędkością i niech słowa płyną. Mów całe zdanie lub linijkę na jednym oddechu. Mów mocnym głosem bez napięcia.
Rytmiczny szybki. Odmawiaj różaniec rytmicznie, ale najszybciej jak potrafisz. Jednak nie na siłę. Niech prędkość wzrasta w sposób naturalny w miarę mówienia. Nie mów za szybko, połykając słowa lub nie mając czasu na oddech. Pamiętaj o oddychaniu – to pozwala odmawiać więcej różańców.
Śpiewna recytacja. Odmawiaj różaniec bardziej melodyjnie, prawie jak chorał gregoriański. Mów miękko i dość szybko, cały czas zachowując rytm.
Fiat. Odmawiaj różaniec powoli, ale z wielką mocą, prawie staccato (krótko, z przerwami). Mów mocnym głosem.
Szybkie fiat. Odmawiaj różaniec z wielką mocą, ale szybko. Zamiast staccato płynny rytm, ale nie pieśń.

Oczywiście w jednym różańcu możesz łączyć różne metody. Możesz zacząć jako fiat, a potem przejść do mówienia rytmicznego lub śpiewnej recytacji i stopniowo pozwolić w sposób naturalny na wzrost prędkości.











2 RÓŻANIEC:



Matka Maria
Różaniec Wewnętrznego Kierownictwa


W imię bezwarunkowej miłości Ojca, Syna, Ducha Świętego i Cudownej Matki, amen.

(Odmów tutaj osobistą modlitwę w intencji uzyskania kierownictwa w konkretnych sprawach).



Poświęcenie wewnętrznej ścieżce

Umiłowana Mario, naprawdę pragnę obfitego życia. Mam dosyć swych obecnych ograniczeń i jestem gotów wyjść poza ludzką walkę. Jestem gotów odmienić swoje życie i jestem gotów zmienić siebie.

Umiłowana Mario, pokaż mi prawdziwą drogę, która zaprowadzi mnie do królestwa Bożego, gdzie wszystkie dobre i doskonałe rzeczy są przejawione, i to w obfitości. Pokaż mi, jak odnaleźć królestwo, o którym Jezus mówił, że jest we mnie.

Umiłowana Mario, jestem gotów przestać poszukiwać królestwa Bożego poza sobą i proszę, byś pokazała mi wewnętrzną ścieżkę do obfitego życia. Umiłowana Boska Matko, pokaż mi, jak odnaleźć drogę powrotną do królestwa mojego Boskiego Ojca. Pomóż mi uznać jego królestwo w moim życiu i na planecie Ziemia za przejawioną rzeczywistość.

1. Umiłowana Mario, dostrzegam wieczną prawdę, że rdzeń mojej tożsamości jest dobry, że w środku jestem dobrą osobą. Dlatego też gdybym wiedział więcej, to lepiej bym postępował. Umiłowana Mario, jestem gotów wiedzieć więcej. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!
Zdrowaś Mario, wszystkiego się dowiem,
czego do wzrostu mi trzeba.
Zostawiając wszelki strach,
czuję twą Obecność przy sobie.

Święta Mario, choć zaślepiony,
klucz poznania odkryję.
Chwytam Twą rękę i do środka wchodzę,
chcę zyskać Chrystusowe zwycięstwo.

2. Umiłowana Mario, rozumiem, że ostateczną przyczyną każdego błędu, jaki kiedykolwiek popełniłem, każdej niedoskonałej okoliczności w moim życiu jest niewiedza. Dlatego uniwersalnym kluczem do przejawienia obfitego życia jest rozszerzyć moje zrozumienie życia. Umiłowana Mario, za wszystko, co mam, mądrości będę nabywać. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!

3. Umiłowana Mario, rozumiem, że aby polepszyć swoje życie, muszę uzyskać wyższe zrozumienie. Widzę wyraźnie, że gdyby moje aktualne przekonania mogły powiedzieć mi wszystko, co powinienem wiedzieć, to już miałbym obfite życie. Umiłowana Mario, jestem gotów otworzyć swój umysł i serce na zrozumienie, które jest ponad moją bieżącą wiedzą i przekonaniami. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!

4. Umiłowana Mario, rozumiem, że powodem wszelkiego ludzkiego postępu jest wyższe zrozumienie. Jeśli moje życie ma się polepszyć, muszę ośmielić się myśleć poza klatką moich obecnych przekonań. Umiłowana Mario, jestem gotów poznać to, co powinienem wiedzieć. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!

5. Umiłowana Mario, rozumiem, że prawdziwym celem religii i nauki jest uwolnienie nas od wszelkich ludzkich ograniczeń. Jeśli ślepo idę za zewnętrznym systemem wierzeń, to zamykam swój umysł i serce na wyższe zrozumienie, które uwolni mnie od moich bieżących ograniczeń. Umiłowana Mario, jestem gotów porzucić wszystkie przekonania, które oddzielają mnie od obfitego życia. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!

6. Umiłowana Mario, rozumiem, że jeśli wciąż robię to samo, a oczekuję innych rezultatów, to jestem pogrążony w formie obłędu. Jeśli moja zewnętrzna sytuacja ma się zmienić, to muszę zacząć zmieniać siebie. Umiłowana Mario, jestem gotów dowiedzieć się, jak mam zmienić siebie. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!

7. Umiłowana Mario, rozumiem, że jeśli postrzegam siebie jako ofiarę okoliczności rozgrywających się poza moją kontrolą, to rezygnuję z możliwości polepszenia swego życia. Nie mogę biernie oczekiwać, że Bóg, przeznaczenie czy uśmiech losu odmieni moje życie. Umiłowana Mario, jestem gotów obrać aktywne podejście i chcę dowiedzieć się, co mogę uczynić, by przejawić obfite życie. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!

8. Umiłowana Mario, rozumiem, że kiedy Jezus powiedział, byśmy czynili innym to, co chcielibyśmy, by nam czyniono, to tak naprawdę mówił, że wszechświat jest lustrem. Kosmos odbija do mnie to, co wysyłam. Jedynym sposobem na zmianę tego, co powraca, jest zmiana tego, co wysyłam. Umiłowana Mario, jestem gotów spojrzeć na belkę w moim własnym oku i zmienić siebie po to, by wszechświat mógł zwracać mi obfite życie. Pokaż mi drogę.

Witaj, Matko Przewodniczko!

9. Umiłowana Mario, rozumiem, że spodobało się Ojcu dać mi swoje królestwo. Przyczyną tego, że nie mam obfitego życia, jest to, że w moim umyśle podświadomym są pewne przekonania, które powodują, że odrzucam to, co Bóg oferuje mi darmo. Umiłowana Mario, jestem gotów zmienić wszystkie przekonania, które powstrzymują mnie od przejawienia niepokalanej wizji utrzymywanej w umyśle Boga.

Witaj, Matko Przewodniczko!

Do Pana należy Ziemia i to, co ją napełnia (3x), amen.

W imię bezwarunkowej miłości Ojca, Syna, Ducha Świętego i Cudownej Matki, amen.

Zapieczętowanie różańca
Umiłowana Mario, zapieczętuj moje serce, mój umysł i moje uczucia w twojej bezwarunkowej miłości i napełnij mnie twoim nieskończonym pokarmem. Akceptuję twoją miłość i pozwalam sobie poczuć twoją Obecność przy mnie, teraz i na zawsze. Amen.

Pasek
Posty: 10
Rejestracja: 3 lipca 2013, o 16:29
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: NWM Różaniec wewnętrznego kierownictwa

Postautor: Pasek » 3 lipca 2013, o 16:37

Ciekawe ciekawe :)
Sprawdź afirmacje forum i przekonaj się w czym Tobie mogą one pomóc


Wróć do „Medytacje, Afirmacje i Modlitwy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości