Podświadomość

Droga świadomości - Inspiracje, teksty i artykuły.
Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

Podświadomość

Postautor: Freee » 5 kwietnia 2017, o 17:47

W pewnym momencie poczułem iż moja podświadomość i nadświadomość, to ja sam, który postawił sobie granice z różnych durnych powodów i podzielił niewiadomo dlaczego siebie na Nad i Pod. Z czasem Pod okazało się przestrzenią, od której się oddzieliłem, workiem do którego wrzuciłem wszystko co moja umysło-świadomość uznała za złe. Nie chciała tego, czuć, nie chciał tego doświadczyć, nie chciała poznać właśnie takiej siebie, doświadczającej właśnie tego. Nie chciała tego siebie posmakować, nie mogłem wyrzucić samego siebie z siebie w doświadczeniu, więc oddzielił się od siebie. Tak powstała u mnie przestrzeń Pod. Im była większa tym dalej było do tego co Nad. Aż już nie było od czego się oddzielać...
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

Evolution
Posty: 241
Rejestracja: 23 kwietnia 2011, o 13:52
Reputacja: 0

Podświadomość

Postautor: Evolution » 6 kwietnia 2017, o 21:10

Milame podobnie, keidys spostrzegłem u siebie to oddzielenie, tę krę pływająca po rzece. Najpierw jest rozdzielenie, by znowu nastąpiło zlączenie ! Taki jest ten proces ;)

Awatar użytkownika
SAM
Posty: 912
Rejestracja: 2 listopada 2009, o 08:37
Reputacja: 0
Płeć: M

Podświadomość

Postautor: SAM » 14 kwietnia 2017, o 23:56

Zacne słowa są w tym wersie "ciemność jest twoją boskością", czyli tak jak przedmówcy pisali wszystko co określiliśmy z naszego doświadczenia za złe, lub wszystko co nadaliśmy temu pewne określenie, iż tego robić nie chcemy, jest wrzucane do zbioru podświadomościowego, inaczej mówiąc pod dywan, lecz gdy coś przykryjemy dywanem to to nie zniknie, a każdy chyba zna takie stwierdzenie o podświadomym robieniu czegoś, przerabianiu czegoś czego nie chcemy, lecz nic się nie dzieje z przypadku, to wszystko występuje w jakimś celu, celu ustanowionego świadomie, to wszystko służy. Dlatego nasza własna boskość to przechowuje, aż jesteśmy gotowi się z tym skonfrontować i połknąć słonia, uwolnić energie i ją oczyścić, do naturalnego stanu, by mogła w końcu służyć nam inaczej....
All Right
http://all-right-creation.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

Podświadomość

Postautor: Freee » 15 kwietnia 2017, o 20:10

Sam i jak ty się z tym konfrontujesz? Czy co tam ty połykasz, "słoń" to jakiś nowy drag?
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

Awatar użytkownika
SAM
Posty: 912
Rejestracja: 2 listopada 2009, o 08:37
Reputacja: 0
Płeć: M

Podświadomość

Postautor: SAM » 15 kwietnia 2017, o 21:06

"słoń" to paczka energetyczna nacechowana emocjami, tym co się stworzyło w jakimś celu, przeważnie w reakcji na pewne doświadczenia, gdy się było w okrojonej Perspektywie.
All Right
http://all-right-creation.tumblr.com/

Awatar użytkownika
Freee
Posty: 56
Rejestracja: 5 kwietnia 2017, o 16:36
Reputacja: 0
Płeć: M

Podświadomość

Postautor: Freee » 15 kwietnia 2017, o 21:21

Osobliwe :)
Wszystko co tu piszę i wszystko co TY tutaj piszesz, nie ma żadnej wartości. Jedyna wartość każdej prawdy spoczywa w stopniu jej realizacji.

Awatar użytkownika
SAM
Posty: 912
Rejestracja: 2 listopada 2009, o 08:37
Reputacja: 0
Płeć: M

Podświadomość

Postautor: SAM » 15 kwietnia 2017, o 21:23

Wiem że wiem :)
All Right
http://all-right-creation.tumblr.com/

Awatar użytkownika
zelo
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwietnia 2017, o 21:52
Reputacja: 0
Płeć: K

Podświadomość

Postautor: zelo » 21 kwietnia 2017, o 22:11

podświadomość tak psychologicznie to jest coś co wypieramy ze świadomości. taki zbiorniczek. znowu w innym ujęciu to jest to co kontroluje nasz oddech, prace ciała. gorzej jak pisał gustav jung że to co wyparte i schowane w nieświadomości wróci do nas w życiu i my to nazwiemy przeznaczeniem. dlatego warto pracować nad sobą i podświadomością.


Wróć do „Świadomość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości