Medytacja kończąca wiedzę

Droga świadomości - Inspiracje, teksty i artykuły.
Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 21 lutego 2024, o 13:47

Tok myśli przerywa pytanie: "Czego chcę?" na które nie ma odpowiedzi. Ujawnia się wtedy prawda: myślimy o sposobach osiągania, a nie o celu. Cel bowiem myślenia nie istnieje.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 24 lutego 2024, o 12:09

Jak zostaje zaobserwowany ruch emocji

Ruch reakcji emocjonalnej jest niezauważalny dla rozumu. Odczuwa je sensorycznie wewnętrzne ciało. Nasz wewnętrznym człowiek. Wrażliwość na poruszenia tego wewnętrznego człowieka czyni nas ludźmi duchowymi. Zmysły poruszają ciało zmysłowe (sarks) do grzechu zaś jeśli pozwolimy wrażeniu pobudzonemu przez zmysły poruszyć emocję w naszym wewnętrznym ciele (soma) wtedy poruszenie grzeszne nie pocznie grzechu, gdyż sprzeciwi mu się duch Ga 5:16.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 28 lutego 2024, o 11:02

Celem medytacji nie jest doskonalenie umiejętności, ale przemiana mentalna. Jeśli ona nie następuje medytacja staje się bezcelowa. Ruch mentalny jest istotą przemiany świadomości.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 28 lutego 2024, o 17:04

Poczucie bezpieczeństwa poprzez kultywowanie pamięci mentalnej nie istnieje. Tkwi ono w odczuciu wolności od tej pamięci poprzez pozwalanie jej na swobodny ruch.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 4 marca 2024, o 09:53

By wejść w obłok niewiedzy o sobie trzeba porzucić wszelkie drogi utrwalające wiedzę o tym (nie tego), co się czyni.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 8 marca 2024, o 20:22

Nie ma ani jednej mojej myśli, która mi mówi prawdę o mnie. Myśl zawsze musi wydać osąd gdyż ma naturę abstrakcyjną a jest powiedziane: nie sądźcie a nie będziecie sądzeni. Wydając osąd myśl domaga się akceptacji a to dlatego, że człowiek jest przekonany, że każda myśl jest pochodzi od niego a to wzmacnia ego za każdym wnioskiem, który przyjmujemy. Nie znaczy to że mamy wypierać się myśli. To nie jest możliwe. Natomiast mamy moc zaparcia się siebie i powiedzieć myli "nie wiem". Możemy oddalić każdy jej osąd. Tym samym osłabiamy nasz egotyzm i stajemy się bardziej wolni do spostrzeżeń. Spostrzeżenia to uchwycenie całego procesu rodzącego problem. Wpierw jednak musimy być wolni od wysuwania wniosków gdyż to zniewala nas do skupiania uwagi na konsekwencjach wniosku. Jest to nieustanna rzeka myśli, która nas porywa swoim wartkim nurtem. Nie znalazłem dobrego słowa o myśli w PŚ.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 9 marca 2024, o 11:47

By poznać prawdę umiłuj autentyczność, w której nie ma oczywistości. Miłowanie myśli jest tego odwrotnością, gdyż myśl nigdy nie jest autentyczna.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 11 marca 2024, o 09:54

Tylko uwaga skierowana na ruch myśli, czyli na jej prawdziwą naturę może usunąć cząstkę toksyny zawartej w jej abstrakcyjnej treści.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 12 marca 2024, o 13:06

Tylko uwaga skierowana na ruch emocji, czyli na prawdziwą naturę serca może usunąć cząstkę toksyny uczucia w jego emocjonalnym odruchu.

Filip
Posty: 182
Rejestracja: 31 grudnia 2007, o 17:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Medytacja kończąca wiedzę

Postautor: Filip » 12 marca 2024, o 13:15

Chcesz praktykować wiarę? Bądź uważny na ruch myśli. Chcesz praktykować miłość? Bądź uważny na ruch emocji. Praktykowaniem nadziei jest wypełnianie powyższego.


Wróć do „Świadomość”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości