Od czego zacząć?

Pytania i Pomoc Duchowa - Masz jakikolwiek problem, napisz tu.
dawid344
Posty: 1
Rejestracja: 8 lutego 2014, o 17:46
Reputacja: 0
Płeć: M

Od czego zacząć?

Postautor: dawid344 » 8 lutego 2014, o 17:51

Siema,
Tak jak w tytule tematu chciałem zacząć zabawe z rozwojem duchowym! na razie nie wiem za bardzo od czego zacząć może medytacji? przeczytałem już prawie całość:

http://rozwojduchowy.net/podstawy-rozwoju/



Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Prometeusz
Posty: 1615
Rejestracja: 21 marca 2008, o 15:56
Reputacja: 0
Płeć: M
Kontaktowanie:

Re: Od czego zacząć?

Postautor: Prometeusz » 8 lutego 2014, o 20:04

A według Ciebie na czym polega rozwój duchowy?

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Od czego zacząć?

Postautor: Sidd » 8 lutego 2014, o 20:57

Co chcesz osiągnąć poprzez rozwój duchowy?
Każdy ma jakieś intencje, ważne by dobrać narzędzia w zależności od potrzeb.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Od czego zacząć?

Postautor: villah » 9 lutego 2014, o 16:34

dawid rzuć te pomysły, żyj dalej nieświadomie,zajmnij się jakąś rozrywką, tak jest łatwiej ;-)

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Od czego zacząć?

Postautor: villah » 9 lutego 2014, o 21:13

wpis człowieka z dzisiaj

"interesowałem się tym co niezwykłe, licząc że może to odmienić moje życie. Po wylądowaniu na oddziale zamkniętym z diagnozą ciężkiej psychozy zmieniłem nastawienie i moim marzeniem jest żyć normalnie. Dzięki lekom się to udaje, omijam również w sieci różne miejsca typu "mistyczne" blogi czy paranormalne portale"

dla przekory.

Awatar użytkownika
SAM
Posty: 912
Rejestracja: 2 listopada 2009, o 08:37
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Od czego zacząć?

Postautor: SAM » 10 lutego 2014, o 13:34

All Right
http://all-right-creation.tumblr.com/

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Od czego zacząć?

Postautor: villah » 10 lutego 2014, o 22:33

o, jest i vincenty, na początku fajny wieszcz, potem na swoim kanale zaczął handlować, i jakoś tak dziwnie się zrobiło :-D

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Od czego zacząć?

Postautor: Sidd » 10 lutego 2014, o 23:51

"interesowałem się tym co niezwykłe, licząc że może to odmienić moje życie. Po wylądowaniu na oddziale zamkniętym z diagnozą ciężkiej psychozy zmieniłem nastawienie i moim marzeniem jest żyć normalnie. Dzięki lekom się to udaje, omijam również w sieci różne miejsca typu "mistyczne" blogi czy paranormalne portale"

dla przekory.


To sugeruje, że zainteresowanie rzeczami niezwykłymi prowadzi do ciężkich psychoz... nie wiem jaki jest cel takich wpisów, ale są one na poziomie "medytacja to dzieło szatana". :)

Wg. mnie psychoza jest pewną dysfunkcją mózgu, może się ujawnić i rozwinąć w każdym aspekcie życia. Nie ma bezpośredniego związku z duchowością.


villah - rozumiem Twój punkt widzenia i "odradzanie" duchowości. Jednak Ty doświadczyłeś, przeszedłeś pewną drogę i wiesz już swoje.

Ktoś kto zaczyna, może chcieć ogólnie podnieść jakość życia, zharmonizować emocje lub po prostu nauczyć się relaksować. Nie musi od razu dążyć do parapsychicznych mocy, mistycznych stanów, odlotów czy niewiadomo czego.

Ogólnie najważniejsze są intencje i oczekiwania, z jakimi podchodzi się do RD.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Od czego zacząć?

Postautor: villah » 10 lutego 2014, o 23:59

nie są na tym poziomie, tutaj są dwie strony medalu. wszyscy wypisują bajki o wiecznym raju, niezwruszony spokoju, tylko nie wiedzą że te rzeczy potrafią być okupione zawałem serca w wieku 45 lat. znam podejscie obu strony, sceptyków i optymistów tej drogi, zgadzam się obyma podejsciami, dlatego racjonalną krytykę przyjmuję ze zrozumieniem.

nikt nie może podchodzić z jakimklowiek podejsciem do rd, bo nikt nie zna jego sedna, do póki do niego nie dotrze ;-)

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Od czego zacząć?

Postautor: Sidd » 11 lutego 2014, o 00:12

nikt nie może podchodzić z jakimklowiek podejsciem do rd, bo nikt nie zna jego sedna, do póki do niego nie dotrze


Właśnie chodzi o to, że początkujący zawsze ma oczekiwania. Znając "sedno" nie zadaje się takich pytań na forum. Znając swój początkowy cel można dobrać odpowiednie narzędzia.

wszyscy wypisują bajki o wiecznym raju, niezwruszony spokoju,

To też pewne cele, które przechwytują początkujący. Jeśli ktoś napisze, że jego celem jest "osiągnięcie wiecznego raju"... to dopiero się zaczniemy zastanawiać jak go wyprowadzić na prostą ;)

Więc powracam do pytania o cele :)
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Od czego zacząć?

Postautor: villah » 11 lutego 2014, o 00:17

ja miałem oczekiwania wobec rd, ciągnłem to, i po prawie dwóch latach okazało się ze to moje oczekiwania były problemem, ze sednem jest brak oczekiwań.

w ten sposób patrząc moge powiedziec, ze rozwojem jest wszystko wokół, a my rozmawiamy chyba o tym mistycznym rozwoju? no bo jezeli koles mi mówi ze jego celem jest więcej spokoju, to ja mówie, idż na spacer, pobiegać, nawet zwal sobie gruchę...

Sidd
Administrator
Posty: 587
Rejestracja: 13 czerwca 2006, o 08:23
Reputacja: 0
Płeć: M

Re: Od czego zacząć?

Postautor: Sidd » 11 lutego 2014, o 00:29

Tak jak wspomniałem wyżej, Ty swoją drogę przeszedłeś. I jest ok. Zrozumienie poprzez doświadczenie.

Zgadzam się, że rozwojem można nazwać wszystko. Dlatego też można dobierać różne narzędzia takie jak medytacja, joga, afirmacje, spacer, bieganie czy zwalenie gruchy.

Ale żeby cokolwiek doradzić trzeba znać cele samego zainteresowanego.
"Nie ma większej tajemnicy niż ta, że my, będąc Rzeczywistością, dążymy do osiągnięcia Rzeczywistości." - R.Maharishi
www.RozwojDuchowy.net

villah
Posty: 1257
Rejestracja: 2 marca 2010, o 21:45
Reputacja: 0

Re: Od czego zacząć?

Postautor: villah » 11 lutego 2014, o 00:35

ja rozróżniam dwie drogi normalna: gdzie tez występuje medytacja relaksacyjna

i na skórty: gdzie występuję medytacja właściwa

jezeli wchodze na te forum to rd dla mnie to ta druga opcja. i tutaj nie widziałbym celów, albo w to skaczesz albo nie.

Awatar użytkownika
muninszaman
Posty: 46
Rejestracja: 2 maja 2013, o 09:43
Reputacja: 0
Kontaktowanie:

: Od czego zacząć?

Postautor: muninszaman » 11 lutego 2014, o 15:25

dawid344 pisze:Siema,
Tak jak w tytule tematu chciałem zacząć zabawe z rozwojem duchowym! na razie nie wiem za bardzo od czego zacząć może medytacji? przeczytałem już prawie całość:

http://rozwojduchowy.net/podstawy-rozwoju/



Pozdrawiam


Sądzę Dawidzie, że zadałeś bardzo ważne pytanie. Gdyby wielu ludzi je stawiało mielibyśmy mniej zniszczonych żyć z powodu niewłaściwych praktyk ezoterycznych.
To, że pytasz, oznacza dla mnie, że masz szacunek do siebie i nie jesteś zainteresowany "łykaniem" wszystkiego, co ktoś ci napisze.
Moja rada jest taka, byś zaczął przede wszystkim od fizycznych ćwiczeń. Znajdź coś, co ci się spodoba, angażującego i rozwijającego również ciało. Koniecznie poznawaj to z nauczycielem. Mogę ci zasugerować taijiquan, jogę, qigong, masaż lomi-lomi.
Istotnie ważne, by zbudować odpowiednie "rusztowanie" z praktyk zewnętrznych. Inaczej różnego rodzaju ćwiczenia będą za bardzo odrywać cię od rzeczywistości, zaczniesz z ich powodu odpływać.
Dopiero odpowiednio aktywne i pracujące ciało będzie ci wsparciem a nie przeszkodą w rozwoju.
Po pewnym czasie możesz dodać ćwiczenia energetyczne i medytacyjne.
Gdybym miał ci polecić coś na początek bez nauczyciela, to byłby to Yiquan Zhanzhuang Yangsheng Qigong:
Co do medytacji to Isha Kriya Joga: http://www.ishafoundation.org/us/ishakriya
Bardzo cenne na początek są też ćwiczenia tsa lung z książki pt "Przebudzanie świętego ciała".
To są sugestie. Przede wszystkim poleciłbym ćwiczenie "Zaklinanie Akua lani" by znaleźć własną ścieżkę: http://muninszaman.blogspot.com/2013/03/zaklinanie-akua-lani.html
Uzdrawianie Psychotroniczne - profesjonalne tygodniowe sesje energoterapii na odległość Uzdrowienie dla ciała, energii i umysłu. Pomoc psychotroniczna w problemach życiowych, fizycznych i psychicznych, www.UzdrawianiePsychotroniczne.pl

Hermenegilda
Posty: 181
Rejestracja: 14 maja 2012, o 11:20
Reputacja: 0
Płeć: K

Re: Od czego zacząć?

Postautor: Hermenegilda » 13 lutego 2014, o 12:46

zdecydowanie masaż lomi lomi :)

ale nie u muniego!! zrób go u jakiejś młodej, atrakcyjnej blondynki :))

tym bardziej, że jak napisałeś, chcesz się bawić. muni jest na to za smutny :(((((


Wróć do „Pytania i Pomoc”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość